Šedivý: Ze zisku jen bodu jsem zklamaný

Tachovsko - Ohlasy trenérů na sedmé kolo 1. B třídy.

8.10.2013 1

Nejspokojenější z pěti zástupců Tachovska v 1. B třídě byly týmy Sparty Dlouhý Újezd a Slavoje Chodová Planá. Přimda přivezla z Klenčí dva body, ale měla blízko k zisku tří. Stříbrský Baník přivezl z Meclova bod a jeho trenér byl z výsledku zklamaný. V derby ztratil Tachov B proti Slavoji dvoubrankový náskok, ale vybojoval alespoň za úspěšný penaltový rozstřel dva body.

Milan Brůžek, vedoucí mužstva Sj. Chodová Planá: „Prní poločas byli lepší domácí, ve druhém my, ale v závěru nám také přálo štěstí. S bodem jsme nakonec spokojeni."

Ladislav Buday, trenér Sj. Ch. Planá: „Do zápasu jsme vstoupili opatrně. Domácí nás přehrávali ve všech činnostech a šli také do vedení. Pešta mohl vzápětí vyrovnat, ale nedal. Poté se hra vyrovnala a my nevyužili další šanci Ovčačíkem. Domácí nás potrestali brankou do šatny. Po přestávce byli domácí aktivnější, ale bez efektu. Ve druhé polovině druhého poločasu jsme převzali aktivitu a snížili Ovčačíkem. Soupeř nevyužil několik brejkových situací, kdy nás skvěle podržel Petrželka a pak přišel trest z naší strany. V 94. minutě po centru Benedikta vyrovnal hlavou Chval. I přes prohrané penalty hráči zaslouží obrovskou pochvalu za druhý poločas."

Radek Šedivý, trenér B. Stříbro: „První poločas jsme měli více ze hry a územní převahu, kdy jsme dobře kombinovali a poločas vyhráli 2:1. Ve druhém poločase hráči přestali plnit to, co jsme si řekli v kabině. Hráči byli bez pohybu, nepřesné držení míče a přestali jsme důsledně obsazovat hráče soupeře. Tohoto využilo domácí mužstvo a po vyrovnání na 2:2 dali i vedoucí branku. Až poté začali kluci hrát, ale již se pouze podařilo srovnat skóre na 3:3. Při penaltovém rozstřelu se za Baník trefil pouze Hřebík. Florus ani Honzík nedali. Ze zisku jen jednoho bodu jsem hodně zklamaný."

Alexandr Hepfel, trenér FK Tachov B: „Hrálo se velice kvalitní utkání, které se muselo divákům líbit. V prvním poločase, až na drobná zaváhání jsme byli lepším týmem a brankově jsme naší převahu vyjádřili. Kdyby mi někdo řekl v polovině druhého poločasu, že zápas skončí remízou, tak bych se mu vysmál. Po chybě na polovině soupeře však dala Chodovka kontaktní branku a od té chvíle byla lepším týmem. Vyrovnávací branku jsme dostali v poslední minutě dlouhého nastavení a to by rozčílilo i mnohem mírnější povahy než jsem já. S výsledkem samozřejmě spokojený nejsem, měli jsme vyhrát. Ještě poklona soupeři, byl to v dosavadní průběhu soutěže zatím nejlepší tým, s kterým jsme hráli." ⋌

Václav Zeman, hrající trenér Sp. Dl. Újezd: „První půle nebyla nic moc. Zbytečně jsme umožnili svými chybami hostům aby mohli hrát. Druhá část už byla z naší strany daleko lepší. Proměnili jsme šance, které nakonec rozhodly o naší výhře. Chci klukům poděkovat za výkon a nasazení, které předvedli. Zároveň máme ale co ještě ve své hře zlepšovat." ⋌(syk)

Josef Brouzda, as. trenéra T. Přimda: „V utkání jsme byli lepším týmem, do 65. minuty vedli 2:0, ale vlastními chybami se připravili o výhru. Chmiel dal dva góly a byl nejlepším hráčem na hřišti. Je škoda, že jsme ztratili bod.

Fakta k utkáním a sestavy najdete ve středečním vydání Tachovského deníku.