Sparta vyhrála s Planou i na půl plynu ...

DLOUHÝ ÚJEZD - Sparta porazila v derby Planou 4:0

12.5.2008

Ilustrační fotoFoto: PROFIMEDIA

Dvacáté kolo 1. B třídy skupiny A v kopané nabídlo další okresní derby mezi favorizovanou Spartou Dlouhý Újezd a předposlední BKV Planou. Domácí v poklidném tempu zdolali soupeře 4:0. Sparta dostala hosty pod tlak, ale dlouho nevěděla jak zdolat jejich obranný val BKV. Do šancí se dostali Veleta, Stoklasa, Zeman a Tomáš Bukva. Plánští zahrozili tresným kopem Slavíka až ve 27. minutě, ovšem jeho střela minula branku. Pět minut před koncem půle se trefil hlavou Tůša - 1:0. Za další dvě minuty uklidnil domácí Tomáš Bukva – 2:0. Další šance Jakuba Bukvy a střela Švábka minuly svůj cíl. Druhá půle kopírovala první. Sparta měla míč na svých kopačkách, ale další branky nepřicházely. Tutovku spálil hned v úvodu Tomáš Bukva. Jeho bratr Jakub ale vše napravil v 53. minutě a zvýšil na 3:0. Potom ale musel zachraňovat reflexivně Mrázek před dotírajícím Makrlíkem. To bylo na dlouhou dobu ze strany Plané vše. Jan Švábek a po něm Tůša, Stoklasa a Tribula mohli měnit skóre, ale nedali. Tři minuty před koncem mače si mohl dát krásnýho vlastence domácí Žemlička. Netrefil dobře míč při odkopu a málem trefil pod břevno. Krátce nato Vl. Böhm líznul břevno Mrázkovi svatyně. V 88. minutě ocentroval Gunčaga a Stoklasa dal výsledku konečnou úpravu - 4:0, protože šance Slavíka a Havlíčka zůstaly nevyužité. Sp. Dl. Újezd - BKV Planá 4:0 .

Poločas: 2:0. Branky: 40. Tůša, 42. T. Bukva, 53. Jakub Bukva, 88. Stoklasa. Rozhodčí: Marx. ŽK: 1:0. Diváci: 70.

DL. ÚJEZD: Mrázek - Kolář, Stoklasa, Tomáš Bukva, Švábek, Zeman, Marek, Žemlička, Veleta, Jakub Bukva, Tůša. Střídali Císař, Tribula, Gunčaga.

PLANÁ: Melounek - Slavík, Häusler, V. Böhm, Rozhoň, P. Bernas, Pánek, M. Bernas, Havlíček, Makrlík, Mikač. Střídali Beránek, T. Böhm. Trenér Štefan Kapolka.

STANISLAV SÝKORA

12.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.