Stec se trefil dvakrát, ale ...

Město Touškov - Fotbal–1.A třída: T. Přimda ztratil v Městě Touškově dvoubrankové vedení.

12.9.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/František Hlas

Mužstvo T. Přimda získalo v krajské soutěži 1. A třídy jako nováček první bod. Nebýt zbytečných chyb v obraně, mohlo i zvítězit. Tatran ztratil dvoubrankové vedení a při konečné remíze 2:2 v penaltovém rozstřelu neuspěl.

Utkání dvou celků uzavírající tabulku začal lépe hostující Tatran, jenž se už v sedmé minutě dostal Stecem před gólmana. Nová akvizice přimda hostující z Lomu se mezi střelce nezapsal. Zatím co se domácí snažili strhnout vedení na svou stranu, Přimdští vyráželi do rychlých protiútoků. Po jednom z nich postupoval v 19. minutě na branku Touškova Stec, ale opět nebyl úspěšný. Domácí tým si ve 25. a následující minutě vypracoval dvě gólovky. První zmařil gólman Landrgott a při druhé vytěžili domácí jen rohový kop. Závěr poločasu patřil Tatranu. Karásek sám před brankou nedokázal skórovat, ale Stec už byl úspěšnější – 0:1.

Jak první poločas skončil tak druhý začal. Kanonýr Stec se prosadil už ve 46. minutě prosadil podruhé – 0:2. Přimdští drželi slibné vedení ještě dvvanáct minut před koncem, ale pak přišla chyba. Obrana Tatranu zaváhala a Káník dostal domácí do hry. Uběhla další minuta a bylo vyrovnáno. U vyrovnání byl Čechura, jenž využil nedůslednosti v obraně Tatranu. V penaltovém rozstřelu hosté neuspěli a odvezli si tak jen bod.

„Před utkáním bych, vzhledem v jaké sestavě jsme k utkání odjeli, bod bral. Po devadesáti minutách hry jsem trochu zklamán. Chyběli nám čtyři hráči základní sestavy a k zápasu měl trenér k dispozici jen jedenáct hráčů,“ popsal nepzáviděhodnou situaci prezident Tatranu Ján Sopko. „Měl jsem obavy, abychom nedostali nějaký debakl. Utkání se pro nás ale vyvíjelo moc dobře a nebýt našich zbytečných chyb mohlo být lépe. Škoda, že se nám nevedlo alespoň v penaltovém rozstřelu,“ litoval promarněného náskoku a neúspěšných penalt prezident Tatranu Ján Sopko.

S. Město Touškov – T. Přimda 2:2 (PK 4:3)

Poločas: 0:1. Branky: Káník, Čechura – Stec 2. Rozhodčí: Kastl. ŽK: 4:3. Diváci: 150.

Tatran: Landrgott – Sopko, Opava, Teplárek, Hrabovský, Stec, Karásek, Růžička, Jar. Hečko, Mucha, Coufal. Trenér J. Sopko mladší.