Stránský a L. Čížek si připsali další hattrick

Tachovsko - Fotbal–II. třída: Kolo plné překvapení, Chodský Újezd má už dvanáctibodový náskok a už brzo může s předstihem slavit postup

11.5.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/František Hlas

Dvacáté kolo okresního přeboru druhé třídy přineslo několik překvapivých výsledků. První se zrodil v Maršovkách, odkud si Damnov odvezl tři body a v Boru, kde domácí rozstříleli po přestávce druhou Planou. Posílená rezerva Tachova jen remizovala se S. Kšice a Sulislavští podlehli Lomu. Boj o záchranu se komplikuje Chodové Plané.

Padlo třiatřicet branek a kolo vidělo 546 příznivců. Rozhodčí napomínali jen 15 hráčů a jediným hříšníkem byl sulislavský Kaplár.

Vedoucí Chodský Újezd byl v utkání s M. Záchlumí velkým favoritem a po třiceti minutách prognózy naplnil. Vedl 2:0 a vytvářel si další brankové příležitosti. Motor sice hraje o záchranu, ale na hřišti lídra v Horní Jadruži neměl šanci na úspěch (4:0).

Do Boru zavítala druhá Planá a její kapitán Pánek ji už v sedmé minutě poslal vydařenou střelou do vedení. Vyrovnání zařídil nejlepší střelec soutěže Stránský a Jutka poslal domácí do vedení. Plánští stačili ještě do přestávky vyrovnat, ale v šatně si „nechali“ střelný prach. Po přestávce se prosadili jen domácí a Planá si odvezla debakl. Hattrickem přispěl k vysoké výhře Stránský (6:2).

Pod Krasíkovem se před stovkou příznivců hrálo derby. Ze strany Konstantinek to byl festival neproměněných příležitostí, když ještě nastřelily dvě tyčky. Hosté mohli paradoxně i přes převahu prohrát. V závěru ze standardní situace Kokašic se míč „otřel“ o břevno (0:0).

V Tachově se čekala od místní rezervy výhra, zvláště když byla posílená. Kšičtí si ale odvezli cenný bod. Úvod naznačoval, že domácí jdou za ziskem tří bodů. Už v páté minutě vstřelil vedoucí branku M. Vlček, ovšem místo pojištění vedení přišlo vyrovnání. Po přestávce už branka nepadla a tak se zrodila překvapivá remíza (1:1).

Dramatické utkání se hrálo v Chodové Plané. Přes zimu posílený Slavoj bojuje o záchranu a proti rezervě Stříbra si zajistil dvougólové vedení. Baník ale měl výborný závěr prvního poločasu a také lépe vstoupil do druhého. Demjan proměnil dva pokutové kopy a rázem bylo po slibném vedení. Slavoji se tak vymstilo zaváhání. Potřeboval nutně tři body. Snažil se, šel za výhrou, ale koncovka byla žalostná. Drama vrcholilo, domácí se tlačili do útoku a v závěru utkání museli spolknout hořkou pilulku. Dvě minuty před koncem poslal Baník do vedení Vraštil a v 90. minutě pečetil výhru hostů Florus Pro Chodovku to znamená další komplikaci (2:4).

Sulislavští v posledních kolech „chytli“ podzimní formu, také Lom se veze na vítězné vlně, a tak se očekával zajímavý zápas. Hosté připravili domácím hráčům i jejich příznivcům pořádný šok. Po vzájemném oťukávání“ se v 19. minutě prosadil Rýgl a hosté vedli. Ještě do poločasu „zabrzděnou“ Sulislav poslal do kolen Stec a Ryba. Po přestávce žádné probuzení ze strany domácího týmu nepřišlo, naopak. Prim nadále hráli Lomští. Rejman sice vykřesal jiskřičku naděje, ale Stec vzápětí kontroval. Domácí tahali za kratší konec a Lom kráčí suverénně za záchranou (2:6).

Postavení obou celků v tabulce dělalo z Hraničáře v utkání s Damnovem velkého favorita, ale na hřišti bylo všechno jinak. Domácí se pravděpodobně „neoklepali“ z debaklu v Lomu a jeho stín byl v Maršovkách znát. Domácí ještě nenastoupili v optimální sestavě a Damnov toho dokázal využít. V jeho dresu se opět prosadil L. Čížek, který dal další hattrick. Jeho střelecký apetit pokračuje a na svém kontě už má tři takové povedené „kousky“. Hraničář zklamal a také on svým klopýtnutím nadále „vydlážďuje“ cestu Chodského Újezdu za postupem (1:4).

Fakta 20. kola a ohlasy trenérů najdete ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku.

11.5.2011

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.