Svéradičtí nepřežili smrtící brejky P. Pikla

Svéradice - Chodský Újezd přivezl v 1. A třídě tři mistrovské body.

25.8.2014

Ilustrační snímekFoto: DENÍK/František Hlas

Po domácí výhře v derby s Chodovou Planou se Chodský Újezd vydal na dlouhý výlet do Svéradic. Ve třetím kole fotbalové 1. A třídy tam Dufkovo hoši dokázali zvítězit překvapivě vysoko 4:0.

První poločas vůbec nenasvědčoval takovému výsledku. Hrálo se opatrně z obou stran a prakticky bez brankových příležitostí. Výjimkou byly ve 30. minutě střela domácího Makovce do boční sítě a minutu před přestávkou zahodil loženku hostující Pešta. „Domácí hráli všechno na Beránka, ale stopéři měli ještě v paměti „jarní školení" tohoto hráče u nás doma a dobře jej pokryli. Škoda naší neproměněné šance," řekl k bezbrankovému poločasu trenér hostů Jiří Dufka.

Obraz hry se moc neměnil ani po přestávce. Hra se odvíjela převážně mezi šestnáctkami. Vše se změnilo v 58. minutě, kdy přišel nedovolený zákrok domácích, k trestnému kopu ze třiceti metrů se postavil L. Pikl mladší a se štěstím překonal gólmana Soukupa – 0:1. „Poté domácí ve snaze vyrovnat vylezli dál od brány a to byl jejich konec. Brejky my umíme. Nejdříve všem utekl P. Pikl, šest minut na to si to zopakoval a bylo 3:0. Když se v 83. minutě nádherně trefil Šindelář bylo „vymeteno" a utkání se v poklidu dohrálo," popsal dění na hřišti lodivod Chodského Újezdu.

„Výsledek je lepší než předvedená hra. Byli jsme na tom lepši rychlostně. O výsledku rozhodla šťastná první branka a zranění domácího Beránka," dodal k vítěznému utkání Dufka.

S. Svéradice-TJ Ch. Újezd 0:4
Poločas: 0:0. Branky: 65. a 71. P. Pikl, 58. L. Pikl ml., 83. Šindelář. Rozhodčí: Šlajs. ŽK: 1:1. Diváci: 200.

Ch. Újezd: Slivoně – Beneš, L. Pikl ml. (65. Vejvoda), Suchý, Kurčík, L. Pikl st. (55. Trejbal), J. Pikl, Pešta, Vyskočil, Šindelář, P. Pikl.

25.8.2014 VSTUP DO DISKUSE

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Na nájezdu i výjezdu D5 u Nové Hospody pokračují stavební práce

Tachov – Fotbalisté FK Tachova po výhře v Mýtě se poprvé v KPM představili domácím fandům. V cestě za výhrou jim měla být Okula Nýrsko.

Planá - Město Planá během uplynulého víkendu ožilo multižánrovým festivalem Vyletnění.

Stříbro – Již od odpoledních hodin začalo stříbrské náměstí ožívat proudícími lidmi. Na programu dne totiž byl v pořadí druhý koncert kapel z partnerských měst Stříbro a Vohenstrauss.