Tachov na jaře ještě neskóroval

Tachov - Fotbalová divize: Domácí Braun trefil jen tyč, Machač břevno a Benešov si odvezl cenný bod

21.3.2010

Mužstvo FK Tachov v jarní části divize ani ve druhém utkání nevstřelilo branku. Po prohře na Doubravce nedokázali Tachované zvítězit ani v utkání SK Benešov. S výsledkem 0:0 byli spokojenější hosté.Foto: DENÍK/František Hlas

Mužstvo FK Tachov v jarní části divize ani ve druhém utkání nevstřelilo branku. Po prohře na Doubravce nedokázali Tachované zvítězit ani v utkání SK Benešov. S výsledkem 0:0 byli spokojenější hosté.

Začátek utkání nikoho nepřekvapil, hrály se fotbalové šachy. Ani jedno z mužstev se nehrnulo do útoku a spíše myslelo na obranu. Domácí se prezentovali jen několika centry do šestnáctky, za hosty pálil dvakrát nebezpečně Knotek. U domácích zavelel k ofenzívnější hře ve 22. minutě Hudec, jehož tečovaná střela skončila rohovým kopem. Blízko k otevření skóre měl hlavičkující Bauer. Tachované měli v dalších minutách mírnou převahu, ovšem branku vážněji ohrozili až ve 38. minutě, kdy po centru Machače hlavičkoval Janoušek. Posledních pět minut přes přestávkou přineslo více vzruchu než v předchozím průběhu. Ve 41. minutě závar před domácí brankou skončil odkopem Tachovanů, vzápětí zahodil největší příležitost prvního poločasu Bezdička, který sám před brankářem nedal. Gólem neskončil ani jeho hlavičkový pokus. V závěru poločasu jen těsně minul domácí branku Havlíček.

První čtvrthodina druhé půle se odehrávala převážně mezi šestnáctkami. Po hodině hry se dostal do koncovky Braun a míč z jeho kopačky skončil na tyči. V 63. minutě střílel Hudec jen do hráče. Na druhé straně tečovaná střela Knotka skončila těsně vedle a „gólovku“ Priknera kryl Makó. V 69. minutě napřáhl k dělovce z pětadvaceti metrů Machač a trefil břevno. Desetiminutovou kanonádu domácího celku zakončil nepřesnou střelou Bezdička. Benešov úporně bránil na vlastní polovině a domácí jen těžko pronikali na dostřel branky Capoucha. Posledních deset minut bylo z pohledu diváka infarktových. V 81. minutě se prosadil ve vzdušném souboji Braun, ale jeho hlavička šla nad branku. K velkému sólu přes polovinu hřiště se vydal Kaše a jeho střela jen těsně minula branku. Benešov si nakonec mohl odvézt i tři body, ale střídající Veselý po rychlém kontru sám před gólmanem selhal. Když v nastaveném čase střílel z pětky vedle i Bezdička, radovali se více hosté.

Fakta a ohlasy trenéra v pondělním vydání Tachovského deníku.