Tři nula zvítězil FK Tachov ve středu večer v přípravném střetnutí nad Baníkem Sokolov B, který na konci sezony sestoupil z divize do krajského přeboru. Tachovské mužstvo vyzkoušelo v zápase, který se hrál na rezervním hřišti vedle stadionu, několik nových posil.

„S novými posilami jsem vcelku spokojen, zapojují se do mužstva, kde tak vzniká zdravá konkurence,“ řekl nám trenér tachovského mužstva Miroslav Chada.

V zápase s béčkem Sokolova se představil Milan Braun, který se vrací z hostování ve Vejprnicích, Tomáš Kabourek, odchovanec Tachova, který působil v dorostu Viktorie Plzeň. Nastoupil také Pavel Chval, který je v Tachově na zkoušku z Trstěnic, Jakub Šuranský, který působil ve Viktorii Plzeň B.

Tachov měl nad soupeřem ze Sokolova převahu od prvních minut zápasu. V deváté minutě zlikvidoval brankář hostí po rohu domácích Viternův pokus. Další šanci měli domácí v jedenácté minutě, o čtyři minuty později pálil vedle soupeřovy branky Hudec. Sokolovští si vytvořili příležitosti ve druhé části první půlky, ve 29. minutě zlikvidoval jejich šanci domácí brankář Pták.

Góly začaly padat až po změně stran. V 50. minutě se trefil do branky z přímého kopu Hudec a otrevřel tak skóre – 1:0. Začali ale také více zlobit hosté, dvě minuty po úvodní brance musel zasahovat Pták. Necelou půlhodinu před koncem měl Sokolov další příležitost, v 64. minutě mířila sokolovská střela nad tachovskou branku. V 71. minutě si v obraně domácích udělal prostor Hutta, ale jeho střela branku minula. Zvýšení na 2:0 přišlo v 77. minutě, kdy míč zavezl do obranného pásma hostí Rulf, přihrál Machačovi, který si o míč řekl, a ten střelou k pravé tyči proměnil. V poslední desetiminutovce si obě mužstva vytvořila ještě několik slibných akcí, proměnit ji však dokázali jen domácí, když krátce před koncem zvýšil na konečných 3:0 hlavou Chval.

FK Tachov – Baník Sokolov B 3:0 (0:0).

Branky: 50. Hutta, 77. Machač, 86. Chval. ŽK 1:0. Rozhodčí: Ardeleanu – Kožár, Horáček.

Sestava FK Tachov: Pták (Bobčík) – L. Čížek, L. Viterna, Kaše, Machač, Malý, Braun, J. Viterna, Šuranský, Hutta, Hudec. Střídali: Rulf, Kabourek, Chval, Habart.

Baník Sokolov B: J. Dvořák – Kašpar, Józa, Nápravník, Vítek, Bastl, Prchal, Svůra, Kratochvíl, Čertík, Andrš. Střídali: Kožíšek, Hucl, Šourek, Slowik, Koky, Komberec, V. Dvořák.