OBRAZEM: Tachov válel, blýskli se Malý, Šácha a Viterna

Tachov - Přípravný fotbal - Tachov - Vizling 4:2 (1:2)

8.2.2009

Divizní fotbalisté FK Tachov zvítězili s německým mužstvem Vizling 4:2 (1:2).Foto: DENÍK/František Hlas

Divizní fotbalisté FK Tachov se proti německému celku Vizlingu vytáhli. Aspiranta na postup do Baerligy porazili 4:2, když už prohrávali 0:2. Utkání začalo z obou stran opatrně. Hosté ale měli v této fázi utkání častěji míč na svých kopačkách. V průběhu prvního poločasu také byli před brankou domácích nebezpečnější. V 15. minutě prošel středem tachovské obrany P. Dvořák a poslal německý celek do vedení – 0:1. Vyrovnání měl na kopačce J. Viterna, ale gólman jeho křížnou střelu vyrazil, dorážka Malého skončila vedle branky. V dalších minutách se hra odvíjela ve středu hřiště. Branky se diváci dočkali ve 35. minutě, kdy využil zaváhání gólmana Spitzel – 0:2. Domácí Makó zazmatkoval ještě jednou a míč skončil, naštěstí pro Tachov, na břevně. V závěru poločasu přišel rohový kop domácích a odražený míč z hranice šestnáctky napálil Malý – 1:2. Po přestávce přišla dvacetiminutovka Tachova, který předváděl jednu akci za druhou. Byl to souboj Tachovanů s vynikajícím gólmanem Kristoffym. Tachov hrál na jeden dotek a německá obrana nevěděla kam dříve skočit. Svůj souboj s gólmanem prohráli postupně Rulf, Malý, opět Rulf a Malý. Vyrovnání viselo na vlásku, nicméně přišel ojedinělý útok hostů a Luk. Čížek v šestnáctce fauloval. Němci poslali pokutový kop do tyče. Nevyužili ani další šanci ke skórování museli čelit náporu domácích. Kýženého a zaslouženého vyrovnání se dočkal Tachov v 81. minutě, kdy se trefil Šácha – 2:2. O čtyři minuty později přišla dělovka J. Viterny a v 88. minutě Malého. Domácí tak korunovali svůj výkon ve druhém poločasu třemi brankami – 4:2. Stav se už nezměnil po dvou příležitostech hostů a ani sólu Rulfa.

FK Tachov - Vizling 4:2. Poločas: 0:2. Branky: 44. a 88. Malý, 81. Šácha, 84. J. Viterna – 15. P. Dvořák, 37. Spitzel. Rozhodčí: Šlapák – Štrincl, Majerčík. ŽK: 2:2. Diváci: 130.

TACHOV: Makó – Kabourek, Elijaš, Luk. Čížek, J. Viterna, Habart, Lad. Čížek, Braun, Hutta, Malý, Rulf. Střídali Chval, Hanko, Šácha, Pták, Janoušek a Tušl.

8.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Dvorek nabídne hudbu i divadlo

V prostorách Jízdárny ve Světcích se uskutečnil čtvrtý koncert cyklu Dveře Jízdárny dokořán.
10

Jízdárnu rozezněly lovecké rohy

Stropní ventilátory zvýší komfort při čekání na úřadě

Tachov – Vydýchaný stojící vzduch na chodbách Městského úřadu v Tachově, který návštěvníky ničil při návštěvě budovy především v letních měsících, je minulostí.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje.