Tachované přivezli cenný bod

ČESKÁ LÍPA - Mladší žáci FK Tachov remizovali v divizi 1:1

10.6.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/František Hlas

Mladší žáci FK Tachov odjížděli k dalšímu zápasu divize k nejvzdálenějšímu soupeři do České Lípy. S místním klubem tam uhráli cennou remízu 1:1. Nejprve trefil dorážkou gólmana Lípy Bezdička, pak se pokusili zakončit Lanfranchi z přímého kopu a Honzík z nájezdu na brankáře. Akce změnu skóre nepřinesly. V šesté minutě centroval do šestnáctky Lanfranchi, domácí obránce nešťastně pouze přizvedl míč za záda gólmana Mitáče – 0:1. Tak se vyvíjela první desetiminutovka zápasu. V dalších minutách dvakrát pohrozili domácí, ale vyrovnání jim to nepřineslo. Toho se dočkali ve 26. minutě zásluhou Šimona– 1:1. Po výměně stran sice už žádný gól nepadl, ale o zajímavé momenty nebyla na obou stranách nouze. Hned v úvodu druhého poločasu měl šanci Fencl, který poslal slabou střelu pouze do náruče golmana Mitáče. Pak kopal přímý kop ze slibné vzdálenosti Klesa, ale mířil nad. Ve 37. minutě po akci Bezdička, Honzík prvně jmenovaný hlavičkoval do náruče brankáře. O dvě minuty později utekl domácí obraně Honzík, jeho zakončení však bylo nepřesné. V dalších minutách tlak FK sílil, přišlo hned několik slibných akcí, ale chybělo přesné zakončení. Nejdříve střílel těsně mimo Fencl, pak hlavičkou trefil gólmana Lanfranchi. Slibně vypadal další únik Honzíka, po pěkné přihrávce Vávry, strážce českolipské branky byl ale v souboji úspěšnější. Pak střílel Lanfranchi, ale jeho střele chyběla razance. V 50 min. po akci Danka a Bezdičky pálil těsně mimo branku Honzík. V samém závěru utkání šel ještě jednou sám na brankáře Honzík, ale chyběly mu síly na zakončení. Ve druhé minutě nastaveného času se zrodila poslední akce utkání, když Danko přihrával do šestnáctky na Bezdičku, ovšem jeho dorážka skončila také těsně mimo.

FK Česká Lípa - FK Tachov 1:1. Poločas: 1:1. Rozhodčí: Blaschke. Diváků: 40.

TACHOV: Soustružník - Danko, Klesa, Vejvoda, Lanfranchi, Vácha, Marek (Vávra), Fencl, Hlad, Bezdička, Honzík. Střídal Vávra. Trenéři Janák, Hudec a Volka

10.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.