V úvodním kole jarní části krajského přeboru starších a mladších žáků se fotbalistům FK Tachov na Petříně vedlo a ze hřiště místních energetiků přivezli šest bodů.

Starší žáci FK Tachov nadělili domácím „desítku“, když o jejich výhře nebylo od úvodního hvizdu rozhodčího pochyb.

„ Určitě tam byly momenty, které nebyly podle našich představ, ale v těchto jednoznačných zápasech se jim strašně těžko vyhnete. Bylo velmi pozitivní, že zkušenější kluci jako jsou Bezdička a Klesa nezakončovali jen sami a ve spousty situacích hledali v šestnáctce své spoluhráče,“ chválil kluky vedoucí družstva Radek Volka.

"Za výkon všem hráčům patří dík, a ten určitě patří i rodičům, kteří do Plzně přijeli podpořit své kluky. Teď už se musíme připravovat na nedělní derby se Stříbrem, hrajeme poprvé doma a to bychom určitě nechtěli naše fanouškyzklamat,“ dodal Volka.

SK ZČE Plzeň - FK Tachov 0:10

Poločas: 0:4. Branky: 27., 43., 57. a 65. Bezdička, 3. a 10. Klesa, 50. a 55. Horák, 25. Maule, 63. Marek. Rozhodčí: Langmajer. Diváci: 30.

Tachov: Žipaj - Dvořák, Pták, Burda, Prokš - Bezdička, Maule, Lintner, Marek - Klesa, Blatnický. Střídali Sláma, Janda, Vávra, Horák. Trenér J. Sňozík, as. trenéra V. Lintner.

* * *

Mladší žáci se nenechali zahambit a také oni získali tři body. V dramatickém utkání měli Tachované převahu, ale do vedení šli domácí. FK se podařilo kontrovat. Ještě do poločasu ale mladí Plzeňané byli opět o branku lepší a s vedením 2:1 šli také do kabin. Po přestávce se podařilo hostům srovnat a v závěru utkání trefil tři body Radek Skopový. Tachované tak mohli slavit vítězný vstup do jara.

„Jsem moc rád, že jsme zahájili sezonu výhrou. V prvním poločasu se nám nedařilo v koncovce. Naopak, soupeř měl dva protiútoky a z obou vsítil branku.

V druhé půli kluci bojovali, získali územní převahu, více stříleli a nakonec byli za své úsilí odměněni. Myslím si, že kluci si výhru za svůj dobrý výkon zasloužili,“ hodnotil utkání trenér FK Martin Ruda.

ZČE Plzeň - FK Tachov 2:3

Poločas: 2:1. Branky: 17. a 27. Němec - 20. Zušťák, 40. Tonka, 56. Radek Skopový. Diváci: 25.

Tachov: Lebeda, Landrgott - Burda, Blatnický, Prokš, M. Skopový, R. Skopový, Ruda, Tonka, Volka, Zušťák, Pánek, Zemlička. Trenéři Ruda, Pánek a Žemlička.