V dalším kole Přeboru Plzeňského kraje ve fotbalu zajíždělo v neděli vedoucí mužstvo soutěže na hřiště třetího Holýšova. Tachované vedli už 2:0, ale nakonec se museli spokojit s remízou 2:2.

Očekávaný duel nepřinesl nikterak záživný fotbal. Ze strany Tachova to byl jeden ze slabších výkonu, ne–li nejslabší. Přesto byl pro něj vývoj utkání příznivý. V 17. minutě po akci Bečváře netrefil ještě mezi tyče Malý, o sedm minut později už byl úspěšný. Uvolnil se na hranici pokutového území a přesnou střelou poslal hosty do vedení – 0:1. V dalších minutách se hrálo ve středu hřiště a diváci v ochozech se nudili. Až ve 41. minutě vybojoval míč Lad. Čížek a vybídl Rulfa ke skórování – 0:2. Hosté asi ještě slavili, protože o minutu později to bylo zásluhou Hamerníka 1:2. Ještě v poslední minutě poločasu mohlo být všechno jinak, ovšem Lad. Čížek střílel vedle. Po změně stran na sebe upozornil dvakrát gólman Valenta. Ve 49. minutě vyrobil hrubku, když poslal míč přímo na nohu Tlustého, aby vzápětí svoji chybu napravil. Dále střílel domácí Majlát, ale netrefil mezi tyče. Další akce k zaznamenání přišla až v 71. minutě. Ve slibné pozici se ocitl Hutta, který se v rozhodující chvíli nedostal k zakončení. Holýšov se snažil o vyrovnání a Valenta musel v 83. minutě vytlačit střelu Kaase nad břevno. Osudnou se stala pro Tachov třetí minuta nastavení. Obrana nechala doplachtit centrovaný míč až na volného Jeniše a ten se nemýlil – 2:2. Hosté tak i po nepřesvědčivém výkonu sahali nakonec po třech bodech, ale v závěru dva ztratili.