Tachovský tým vyhrál, ale ...

Plzeň - V generálce měl trenér FK Pták i přes výhru s SK ZČE 2:1 ke spokojenosti daleko.

7.8.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

Poslední prověrkou před divizní sezonou bylo pro tachovského nováčka utkání v Plzni s místním SK ZČE. Hosté vyhráli 2:1 brankami Folejtara a Jana Viterny.

Tachované byli týmem, který měl míč častěji na kopačkách a dokázal si vypracovat nespočet příležitostí. Ovšem neodpustili si v úvodu „výpadek“ kdy už ve třetí minutě šli domácí zásluhou Paty do vedení – 1:0. Hosté dokázali vyrovnat v 16. minutě, kdy se trefil Folejtar. Přes několik příležitostí Tachova se už stav do poločasu nezměnil.

Druhá pětačtyřicetiminutovka měla stejný obrázek jako ta první. Hosté nadále pokračovali v zahazování i těch nejvyloženějších příležitostí. Na druhé straně ale často svou nepřesnou kombinací dávali domácím prostor k rychlým brejkům, ale ti je nedokázali dotáhnout do brankového efektu. Tachov šel v 75. minutě do vedení po zakončení J. Viterny, ale koncovka stále patřila k heo velkým slabinám. Své příležitosti zahodili Dvořák, Machač a také Žemlička, jenž z jasné pozice překopl branku. Tachov sice zvítězil, ale hlavně trenér Jaroslav Pták měl ke spokojenosti daleko.

„Je pravda, že jsme museli v sestavě ještě improvizovat, protože Habart a Pavel Hobza chyběli, ale nemůžu dnes hráče za předvedenou hru chválit. Z naší strany bylo v kombinaci hodně nepřesností zejména ve středu hřiště a samostatnou kapitolou bylo proměňování brankových příležitostí. Naše střelecká produktivita byla hodsně slabá,“ stěžoval si tachovský kouč, kterému tak po generálce přibyly vrásky.

„Ukázalo se, že mezi základem a „laavičkou je velký rozdíl. Dnes dostali kluci příležitost se ukázat proti kvalitnímu soupeři, ale ke spokojenosti mám daleko. Na některých hráčích jeještě znát tréninkový výpadek kvůli zranění. Musíme ještě na některých věcech zapracovat. Je to reálný pohled, ale jsem přesvědčený, že kluci fotbalově porostou a postupem času se náš kádr zkvalitní,“ je optimistou Pták, jenž dodal: „Jak už jsem ale řekl, na divizi se těšíme a jsem přesvědčený, že mužstvo už v sobotu v domácí prémiéře s Táborem předvede kvalitnější výkon.

SK ZČE Plzeň – FK Tachov 1:2

Poločas: 1:1. Branky: 3. Pata – 16. Folejtar, 75. J. Viterna. Diváci: 40.

Tachov: Bobčík (46. Pták) – L. Viterna, Tušl (46. Mráz), J. Viterna, Mančal – Chmiel (46. Földeši), Hudec, Šácha (46. Žemlička), Folejtar – Machač, Dvořák.