Úvodní zápas krajské soutěže dorostenců zvládli fotbalisté FK Tachov dobře. Po výborném prvním poločase přehráli Baník Zbůch 3:0. Na druhém hřišti, které zkropil přes noc déšť, se lépe vyrovnali s terénem a zaslouženě zvítězili. V prvním minutách se hráči oťukávali a čekali na chybu svého soupeře. Běžela šestá minuta a Tušl musel odvracet hlavou dobře zahraný roh hostí. O pár minut později zastavil praporek pomezního slibnou šanci domácích. Pak velice dobře vystřeli Koki. Golman Zbůchu z námahou vyrazil. Utkání bylo vyrovnané a hosté také několikrát ohrozili brankáře Žaluda. Pak si ale vybrali "oddychový" čas. Během dvou mimut totiž dvakrát inkasovali.

Nejprve se trefil Marek a krátce po něm zvýšil na 2:0 Honzík. Tachovští byli rázem na koni a začali přehrávat baníkovce. Kluzský a mokrý terén dělal většině hráčů velké problémy se zpracováním balonu. Žaludovo pozornost vyzkoušel v 27. minutě T. Netušil, ale ten se štěstím kryl. O minutu později se pěkně levačkou z hranice šestnácky trefil Janoušek - 3:0. Po rohu pálil těsně vedle Gorelík. Janoušek místo příhry zbytečně střílel nad branku. V závěru půle kryl nebezpečné míče dvakrát domácí golman. Dvě minuty po zahájení druhého dějství mohl měnit skore T. Netušil. Po chybě beků šel sám na Žaluda, ale místo střely, zbytečně udělal kličku a bylo po šanci.

Pak se na douho vytratil ze hřiště fotbal. Hlavně domácí jakoby přestali hrát pod vidinou tříbrankového náskoku. Janoušek sice nastřelil po rohu hlavou břevno, ale to bylo ze strany FK vše. Baník převzal převahu ve středu pole a snažil se o zvrat. V 70. minutě kopal penaltu. Míč si postavil Bártek. Kopl prudkou, umístěnou ránu, ale ta pouze zazvonila oběma tyčemi. Poslední možnost alespoň zkorigovat skore měli hosté ještě v 77. minutě. Váhali se střelou a tak si domácí golman udržel čisté konto. Závěr už oba týmy dohrávaly. Utkání pískal velice dobře rozhodčí Hanilec.

FK TACHOV - BANÍK ZBUCH 3:0

Poločas: 3:0 Branky : 21. Marek, 22. Honzík, 28. Janoušek Rozhodčí: Hanilec ŽK: 0:1 Diváci: 20.

FK Tachov: Žalud - Kozák, Tušl, Gorelík, Šindelář, L. Havel, Honzík, Lazorka, Koki, Marek, Janoušek. Střídali Štrupl, M. Havel, Eliáš, Földesi, Podlesný. Trenér Miroslav Lazorka.

"Začátek utkání byl vyrovnaný. Pak se nám povedlo v krákém intervalu vstřelit dvě branky a kluci potom předvedli pěkný kombinační fotbal. Druhou půli jsem provedl postupně střídání pěti hráčů a na hře to bylo znát," hodnotil po utkání trenér Tachova Miroslav lazorka. " V druhé půli hra už nebyla tak pohledná. Kluci přestali po tříbrankovém náskoku hrát. Hosté měli šance, nedali dokonce penaltu. Naši sílu a kvalitu prověří další soupeř. Tím je v derby Stříbro," dodal Lazorka.