Tahák kola zvládli lépe domácí

Tachov - Fotbal-1. B třída: TJ Ch. Újezd–FK Staňkov 4:1 (2:1; P. Pikl 2, Bezdička, Suchý-Janka).

25.3.2013

Fotbal-1. B třída: TJ Ch. Újezd–FK Staňkov 4:1Foto: DENÍK/František Hlas

Fotbalisté Chodského Újezda odehráli úvodní zápas jarní části 1. B třídy na „umělce" v Tachově.  Jako lídr soutěže hostil aktuálně druhý tým FK Staňkov. Lépe ho nakonec zvládli „domácí" Dufkovo hoši. Před zraky stovky promrzlých diváků zvítězili 4:1 a odskočili Staňkovu na pět bodů. Hosté dohrávali třicet minut před koncem bez vyloučeného  Zahoře.
Úvodní minuty byly ve znamení opatrné hry ale byli to domácí, kteří si  vytvořili dvě dobré šance, které se minuly efektu. P. Pikl se zastřeloval dvakrát za sebou a další střelu Bezdičky vyrazil Jánský. Štírek Pikl nastřelil dokonce pravou tyč staňkovské svatyně. Hosté se osmělili Bauerem, ale ani on nedal. Běžela 21. minuta a „snajpr" Bezdička otevřel skóre – 1:0. Uběhly další dvě minuty, když se nádherně, i za pomoci větru, trefil J. Pikl a domácí vedli najednou o dvě branky. Hosté z Domažlicka  pohrozili jen Jankem. To od nich bylo na dlouhé minuty vše. Hra byla zcela v režii Chodského Újezdu. Pět minut před půlí zahrávali hosté trestný kop. Napodruhé postřelil zeď Janka a vrátil své mužstvo opět do hry – 2:1. V závěru se špatně trefili do míče P. Pikl a  po něm Bezdička.

Ve druhém dějství začali lépe borci Chodského Újezdu. Vedení na rozdíl dvou branek jim po rohovém kopu vrátil hlavičkující Suchý. Staňkov mohl snížit, ale jeho akce byla zastavena pro ofsajd. Přesně po hodině hry vyfasoval druhou žlutou hostující Zahoř. Oslabeni o jednoho v poli zahráli zbytek duelu lépe než když byli kompletní.  Na dobře „namazaný„ stroj domácích to ale nestačilo.  Další příležitosti ke skórování měli  Pešta. L Pikl ml., Bezdička  a opět P. Pikl, ale skóre se měnilo až v 77. minutě. Po pohledné akci se prosadil P. Pikl – 4:1. Svěřenci trenéra Dufky si vítězstvím pojistili první místo v soutěži. Naopak hosté předvedeným výkonem a hrou nepotvrdili roli aspiranta  na postup do vyšší soutěže.

„Samozřejmě jsem spokojený s výhrou a třemi body. Zbytečně jsme si zkomplikovali závěr první půle, kdy jsme dostali kontaktní branku. Musím ale kluky pochválit, že utkání zvládli dobře. Děkuji jim za příkladnou bojovnost i v době, kdy se nedařilo podle představ. Škoda opět dalších neproměněných šancí, které jsme si během zápasu vytvořili," zhodnotil zápas kola trenér Chodského Újezdu Jiří Dufka.

TJ Chodský Újezd – FK Staňkov 4:1.
Poločas: 2:1. Branky: 21. Bezdička, 23. a 77. P. Pikl, 53. Suchý – 40. Janka. Rozhodčí: Komanec. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (60. Zahoř). Diváci: 100.

Ch. Újezd: Slivoně – Beneš  (86. Petr Tomek), L. Pikl ml., Suchý, L. Pikl st., Trejbal, Bezdička, J. Pikl , Kurčík, P. Pikl, Pešta (79. T. Medek).

25.3.2013 VSTUP DO DISKUSE

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.
9

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

Tachov - Komedyjanti z Tachova během úterního večera představili veřejnosti novou hru Není Filip jako Filip.
19

Bor – Už druhým rokem probíhají na borském hřbitově rekonstrukční a revitalizační práce, na jejichž konci bude moderní hřbitov, který splňuje nároky na pohřbívání v současné době.

FOTOGALERIE: Králům noci se letos daří, nejlépe za posledních jedenáct let

Tachovsko – Vzácné a ohrožené jsou největší sovy, žijící u nás. Na Plzeňsku ornitologové monitorují pravidelně asi patnáct lokalit a za poslední roky z poloviny z nich výři úplně vymizeli.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Historické závodní vozy pojedou ve čtvrtek Tachovskem

Tachovsko – Každý rok uplynulých devětatřicet let se Bavorskem (a v posledních letech také západními Čechy) jezdí mezinárodní Rallye Wiesbaden. To startuje také letos, a to jeho 40. ročník. Účastníky zavede ve čtvrtek odpoledne rovněž na Tachovsko.