Tatran prohrál a jeho náskok se ztenčil na bod

Zbůch - Fotbalová 1. B třída

17.5.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/František Hlas

Fotbalisté T. Přimda doplatili na „slabší“ herní výkony v posledních kolech 1. B třídy a do Zbůchu si dojeli pro porážku 4:1.

Vedoucí celek soutěže hrál ve Zbůchu bez dvou hráčů základního kádru a jejich absence byla znát více, než by si v Přimdě připouštěli. Do utkání ještě nastoupil se sebezapřením Horáček, který také není zcela fit. V sedmé minutě šli domácí do vedení, když Paum proměnil pokutový kop. „Byl hodně přísný,“ komentoval rozhodnutí arbitra prezident Tatranu Ján Sopko. O tři minuty později mohl vyrovnat Jan Hečko, ale střílel nad branku. Od hostů se odvrátilo i štěstí, když ve 23. minutě nastřelil Karásek jen břevno domácí branky.

„Co je to platné, že jsme kopali snad dvanáct rohů, ale do kabin šli s jednogólovým mankem,“ žehral na nemohoucnost v koncovce prezident Přimdy. Po hodině hry bylo pro hosty ještě hůře, inkasovali druhou branku. Vzápětí se pokus Horáčka mezi tyče nevešel a stejně nepřesně si vedl i Mucha. Tatran snížil až v 78. minutě po bratrské spolupráci Brouzdů, kdy skóroval Petr na 2:1. V poslední pětiminutovce přišla místo vyrovnání pro hráče hostů sprcha v podobě dvou inkasovaných gólů. Nemohoucnost Tatranu v koncovce ještě v samém závěru potvrdil v dobré pozici Hečko.

„Jsem samozřejmě zklamán. Naše koncovka byla žalostná a ukazuje se, že hráči jsou už také „přetrénovaní“. Na hřišti je to pak znát,“ narážel na špatný přístup k přípravě přimdský prezident. „Věřím, že si to hráči uvědomí a už v dalším utkání bude náš výkon lepší, přesto, že zranění Malého a Krýsla je dlouhodobější,“ dodal Sopko.

B. Zbůch – T. Přimda 4:1

Poločas: 1:0. Branky: Paum 2, Schejbal 2 - P. Brouzda. Rozhodčí: Cihlář. ŽK: 3:2. Diváci: 80.

Tatran: Landrgott – Sopko, Teplárek, Jan Hečko, Hrabovský, Horáček, Karásek, P. Brouzda, Růžička, Jar. Hečko (53. J. Brouzda), Sl. Mucha.

17.5.2011

VŠECHNA ŠKOLSKÁ zařízení chce Chodová Planá mít v parku v místě současné mateřinky. Zda nedokončenou budovu (na snímku) zboří nebo využijí, je zatím v jednání.

Do křesla místostarosty Chodové Plané nově usedl Luboš Hlačík

Zámek bude mít další nová okna

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.