VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Turnaj měl kvalitu, pochvaloval si úroveň hry Ardeleanu

Tachov - Klání rozhodčích O putovní pohár města Tachova si udrželo vysokou laťku.

25.1.2010
SDÍLEJ:

Klání rozhodčích O putovní pohár města Tachova si udrželo vysokou laťku Foto: DENÍK/František Hlas

Tradiční turnaj fotbalových rozhodčích v sálové kopané O putovní pohár města Tachova má za sebou devátý ročník. Právě skončené klání, které má zvuk už i za hranicemi, si také tentokrát udrželo velkou kvalitu po sportovní i společenské stránce. Duší celé akce je od jeho založení Aurel Ardeleanu, jenž se po menší odmlce vrátil do čela komise rozhodčích Okresního fotbalového svazu Tachov. Hlavní organizátor mohl právem mluvit o zdařilém turnaji, ohlasy účastníků na jeho organizaci byly kladné a nechyběla slova chvály. Na vyhlášení tak Aurel Ardeleanu „čelil“ aplausu všech přítomných. Po oficiálním zakončení v tachovské restauraci Baileys si oddechl a ochotně odpověděl Deníku na otázky.

Jak vy osobně jste spokojený s průběhem turnajem po sportovní stránce? Družstva omladila, přivezla velmi dobré kádry a podle toho měl turnaj svou kvalitu. S jeho průběhem a úrovní jsem spokojený.

Pořadatelský tým skončil čtvrtý. Jak hodnotíte vystoupení „svého“ mužstva? Po loňském propadáku, kdy skončil Tachov poslední, je čtvrté místo úspěchem. Organizace takovéto akce je náročná a vy stále udržujete laťku hodně vysoko.

Kdo se mimo vás podílí na zajištění jeho zdárného průběhu? Bohužel, tady si musím trochu postěžovat. Těch, kteří mi pomáhají se zajištěním průběhu turnaje není mnoho, spočítal bych je na prstech jedné ruky.

Kolik činí rozpočet turnaje a jakým způsobem jej naplníte? Rozpočet překračuje částku padesát tisíc korun. Turnaj financujeme z části z vlastních zdrojů a z části od sponzorů.

Takže naplnit rozpočet z vlastních zdrojů je podle vás nemyslitelné? Pokud bychom měli akci financovat sami, tak bychom museli hodně slevit. Bez pomoci sponzorů a zisku z prodeje tomboly bychom se neobešli.

Kdo se tedy podílel na krytí rozpočtu a na celkovém zajištění letošního ročníku? Chtěl bych touto cestou ještě jednou poděkovat městu Tachov, OFS Tachov, Pivovaru Chodová Planá, Autodopravě Karel Novák, Klempířství Novák, Baileys Tachov, NYSADE Tachov, Pivovaru U Rybiček Stříbro, FK Viktoria Plzeň a HC Škoda Plzeň… …

Když jsem u toho děkování, tak si vážím rozhodčích, kteří zvládli turnaj velice dobře a všem ostatním, kdo se podíleli na dobrém chodu turnaje po sportovní stránce. Dále děvčatům ve VIP prostorách, personálu a vedení restaurace Baileys za velice dobré pohoštění a vzornou obsluhu. A v neposlední řadě starostovi Ladislavu Macákovi a Radě města Tachova.

Slavnostního vyhodnocení se zúčastnil a poháry nejlepším předával Martin Straka. Jak se vám podařilo zajistit takovou ikonu? Účast Martina Straky na vyhodnocení je zásluha Jiřího Stručka, místostarosty Tachova a radního Plzeňského kraje, který s ním má velice dobré vztahy. Za to také radnímu patří poděkování. Laťku jste nasadili a stále držíte hodně vysoko.

Můžete prozradit, co za překvapení připravujete na jubilejní desátý ročník, když toho letošního se zúčastnil olympijský vítěz a mistr světa Martin Straka? Překvapení zatím žádné nepřipravuji, mám celý rok na to, abych něco vymyslel. Uvidíme!

Na turnaji už podruhé startují výběry bavorského kraje a Moravy. Odtud je to už kousek za hranice na východ. Nezahráváte si s myšlenkou pozvat ještě kolegy ze Slovenska? Abych řekl pravdu, kontakty na kolegy ze Slovenska mám. Možná je za rok pozvu. Třeba to může být jedno z překvapeních jubilejního ročníku. Nechme to otevřené.

O účast na turnaji je stále velký zájem. Nepřipravujete jeho rozšíření na deset účastníků? Rozšířit počet účastníků na deset nelze z časových důvodů, turnaj by se příliš protahoval. Není to jen o sportovní hale, ale také další organizační záležitosti. Chceme aby měli účastníci solidní podmínky, zázemí jako jsou VIP prostory, obědy a další věci, které pro týmy a jejich realizační týmy zajišťujeme.

Příznivci se tak mohou těšit na jubilejní klání O putovní pohár města Tachova? Určitě, ale se stejným počtem účastníků a věřím, že to zvládneme.

Autor: František Hlas

25.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Ze zákulisí veteránského motokrosového závodu ve Stříbře.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Vuřty seniorům griloval starosta

Stříbro - Nová pergola u Domova pro seniory ve Stříbře je dokončená, a tak mohla jednoho teplého odpoledne hostit obyvatele domova, kteří si zde udělali pěkné společné grilovací odpoledne. 

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Karlovy Vary - Zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres vypraví už podvanácté České dráhy na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar.

Starají se židovský hřbitov i o kulturní dění v obci

Stráž – Pro svou organizaci používají historické názvy, které platily v českých obcích před rokem 1850.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení