Tůša oslavil syna hattrickem

Dlouhý Újezd - Ve fotbalové 1. B třídě si Sparta Dlouhý Újezd spravila chuť se Sulkovem, vyhrála 10:2

18.5.2009

Sp. Dl. Újezd – Sp. Sulkov 1:2. Foto: DENÍK/František Hlas

Fotbalisté Sparty Dlouhý Újezd po dvou prohrách 0:3 si v utkání s B. Sulkov opravili trochu skóre. Soupeři dali na cestu domů deset gólu, když dva inkasovali.

Domácí Sparta začala aktivně a už ve třetí minutě střílel Tůša těsně vedle, o chvíli později pálil Zeman nad branku. V desáté minutě kontrovali hosté, když pokus K. Berana kryl Mrázek. O minutu později na druhé straně hřiště zakončoval Šašek, gólman Kur jeho střelu jen vyrazil a Tůša slavil narození syna brankou – 1:0. Stejná situace se zrodila ve 20. minutě. Střelu Zemana nejistý gólman opět jen vyrazil a pohotový Tůša se radoval podruhé – 2:0. O dvě minuty později se dostal do velké příležitosti hostující Beran, ale stav zůstal stejný. Domácí si nevzali varování ze strany aktivního Berana k srdci a ten ve 28. minutě snížil na 2:1. Sparta se po několika minutách vzpamatovala a zahrozila Tůšou, Veletou a Sňozíkem. Změnu ve skóre ale přinesla až 42. minuta, kdy přesnou střelou zvýšil na 3:1 Zeman. To už hájil sulkovskou svatyni Šoltys, který ve 27. minutě vystřídal Kura.

Začátek druhé půle patřil hostům. Při hlavičce Nováka se blýskl gólman Mrázek. V dalších minutách už ale na trávníku kralovali domácí a před brankou Sulkova bylo hodně rušno. Tůša pálil vedle, Zeman sám před gólmanem trefil tyč a v 55. minutě se prosadil střídající Bydžovský. Po čtyřech minutách pobytu na hřišti upravil po příhře Zemana na 4:1. O čtyři minuty později se prosadil Tůša a své brankové konto rozšířil na tři góly – 5:1. V dalších minutách už zápas připomínal více tréninkové než mistrovské utkání. Sulkovská Sparta odpadla a ta domácí předváděla bezstarostný fotbal, kdy obranná činnost byla pro ní zbytečností. Hosté se tak dostali lehce do šancí. Zatímco oni proměnili jedinou, domácí k potěše svých příznivců skórovali ještě pětkrát a soupeře tak vyprovodili na cestu domů „desítkou“.

„Po dvou nevydařených zápasech jsme už potřebovali bodovat. Jsem rád, že se kluci chytli. Už před utkáním bylo v kabině cítit odhodlání. Vrátili se marodi a hlavně v útoku to bylo znát. Je to pro nás vzpruha, potřebovali jsme se před zápasy s Domažlicemi a se Stodem chytit,“ hodnotil utkání trenér Dlouhého Újezda Josef Mišoň.

Sp. Dl. Újezd – Sp. Sulkov 1:2. Poločas: 3:1. Branky: 11., 20. a 59. Tůša, 42. a 85. Zeman, 55. a 71. Bydžovský, 61. Křehlík, 66. a 75. Veleta – 41. Beran, 68. Novák. Rozhodčí: Komanec. ŽK: 1:2. Diváků: 60.

DL. ÚJEZD: Mrázek – Sňozík, Stoklasa (62. Mišoň), Houda, Šašek, J. Švábek (51. Bydžovský), Zeman, Coufal, Křehlík, Veleta, Tůša (62. Kotrc).