Tým Tachova opět nezaváhal

Čížová - Divize: Vedoucí celek vyhrál v Čížové 2:4 (2:1).

28.9.2014

Fotbalisté FK Tachov potvrdili papírové předpoklady a na jihu Čech v Čížové dokázali zvítězit 4:2, přestože prohrávali. Hosté byli po celé utkání lepším celkem, vypracovali si velké množství příležitostí a čtyři z nich nakonec proměnili.

Domácí se dostali do slibné situace už ve třetí minutě, kdy Rosůlek obešel i Houdka, dával do sítě, ale míč za brankovou čáru nepustil Tušl. Přesto se Čížová dostala do vedení, kdy si hosté nepohlídali Švece – 1:0. Branka padla po standardní situaci, kdy se Tachované často dostávali na dostřel branky domácích. Tlak hostů pokračoval i po inkasované brance. V 19. minutě přišel průnik Habarta, ten našel Hudce a jeho střela orazítkovala břevno. O minutu později prošel Stružka, dal Dvořákovi a jeho zakončení šlo nad branku. Domácí ubránili nejtěsnější vedení i ve 30. minutě po akci Sadílka. Dvě minuty na to už kapitulovali. Habart se opět prodral po straně a našel kanonýra Dvořáka, jenž už se nemýlil – 1:1. Hrálo se další dvě minuty, přišla akce hostů po ose Stružka, Habart a Kovařík přesnou hlavou poslal hosty do vedení. Ve 40. minutě se ještě domácí snažili o vyrovnání, ale snahu jim zhatil dobře postavený Dvořák. Hosté „nasadili" ještě před přestávkou k rychlému brejku, ale Stružka ho špatnou přihrávkou „zazdil".

Stejný hráč se dostal už ve 48. minutě do slibné pozice, ale stav se neměnil. Pak přišly další příležitosti Tachova. Na 1:3 mohli zvýšit nejprve po Habartovo akci Dvořák, který následně po centru Knakala trefil tyč a nevedlo se ani Kovaříkovi. Pak přišla ještě šance Sadílka, toho vychytal gólman. To vše se událo během deseti minut. V 64. minutě přišel pro hosty trest v podobě vyrovnávací branky Rosůlka – 2:2. Tachov ale měl stále navrch a svou převahu „přetavil" ještě v dva góly. Pět minut po vyrovnání domácích se po akci Folejtara prosadil Sadílek – 2:3. Domácí vrhli všechny síly do útoku, ale nechali prostor pro protiútoky. Po jednom u nich se v 80. minutě trefil pod břevno Bezděk – 2:4.

„Byli jsme lepším týmem, ale nechali jít soupeře do vedení a dlouho nám trvalo než jsme vyrovnali. Pak si ještě za stavu 1:2 nechali dát vyrovnávací branku, které předcházely naše velké příležitosti, kdy jsme měli dát na 3:1. Ten zápas tak mohl být rozhodnutý daleko dřív," řekl trenér FK Tachov Zdeněk Michálek, který ale neskrýval spokojenost. „Až na to zakončení jsem byl spokojený s předvedenou hrou mužstva a samozřejmě s výsledkem. Vždycky nejde dát všechny šance, my proměnili čtyři a to kluci ještě trefili břevno a tyč. Hráli jsme venku, dokázali se vyrovnat s menším hřištěm a vezeme tři body, takže radost," dodal Michálek.

28.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Hasiči se u vyhořelého domu v Chodové Plané domlouvali a připravovali na prohledávání uvnitř objektu.

Na místě shořelehého domu se mrtvola nenašla

Chyťte doktora! Nemocnice kupují studenty i za 100 000 korun

Ve Stříbře přivítali nové občánky

Stříbro - Obřadní síň stříbrské radnice hostila jednu z nejvýznamnějších událostí v roce. Slavnostně tady vítali nové občánky.

Zmatení řezníci či pekaři. Nevědí, zda mají povinně dávat účtenky

Příští týden už to nebude možné – odejít z prodejny bez toho, aniž by prodavač vytiskl účtenku s unikátním kódem.

Muzeum zachránilo malovanou skříň, kterou někdo vyhodil

Přimda – Muzeum v Přimdě je muzeem vysloveně regionálním a zaměřuje se na exponáty, které dříve byly věcmi mnohdy všedními, na předměty každodenní potřeby. Muzeum se po loňské premiéře a slavnostním otevření pro veřejnost nyní připravuje na letošní sezónu.

Do křesla místostarosty Chodové Plané nově usedl Luboš Hlačík

Chodová Planá – Jednomyslná volba přítomných zastupitelů vynesla Luboše Hlačíka na post místostarosty Chodové Plané. Stejný počet hlasů před tím odvolal dosavadní místostarostku Zdeňku Štěchovou.