Tým Tachova opět nezaváhal

Čížová - Divize: Vedoucí celek vyhrál v Čížové 2:4 (2:1).

28.9.2014

Fotbalisté FK Tachov potvrdili papírové předpoklady a na jihu Čech v Čížové dokázali zvítězit 4:2, přestože prohrávali. Hosté byli po celé utkání lepším celkem, vypracovali si velké množství příležitostí a čtyři z nich nakonec proměnili.

Domácí se dostali do slibné situace už ve třetí minutě, kdy Rosůlek obešel i Houdka, dával do sítě, ale míč za brankovou čáru nepustil Tušl. Přesto se Čížová dostala do vedení, kdy si hosté nepohlídali Švece – 1:0. Branka padla po standardní situaci, kdy se Tachované často dostávali na dostřel branky domácích. Tlak hostů pokračoval i po inkasované brance. V 19. minutě přišel průnik Habarta, ten našel Hudce a jeho střela orazítkovala břevno. O minutu později prošel Stružka, dal Dvořákovi a jeho zakončení šlo nad branku. Domácí ubránili nejtěsnější vedení i ve 30. minutě po akci Sadílka. Dvě minuty na to už kapitulovali. Habart se opět prodral po straně a našel kanonýra Dvořáka, jenž už se nemýlil – 1:1. Hrálo se další dvě minuty, přišla akce hostů po ose Stružka, Habart a Kovařík přesnou hlavou poslal hosty do vedení. Ve 40. minutě se ještě domácí snažili o vyrovnání, ale snahu jim zhatil dobře postavený Dvořák. Hosté „nasadili" ještě před přestávkou k rychlému brejku, ale Stružka ho špatnou přihrávkou „zazdil".

Stejný hráč se dostal už ve 48. minutě do slibné pozice, ale stav se neměnil. Pak přišly další příležitosti Tachova. Na 1:3 mohli zvýšit nejprve po Habartovo akci Dvořák, který následně po centru Knakala trefil tyč a nevedlo se ani Kovaříkovi. Pak přišla ještě šance Sadílka, toho vychytal gólman. To vše se událo během deseti minut. V 64. minutě přišel pro hosty trest v podobě vyrovnávací branky Rosůlka – 2:2. Tachov ale měl stále navrch a svou převahu „přetavil" ještě v dva góly. Pět minut po vyrovnání domácích se po akci Folejtara prosadil Sadílek – 2:3. Domácí vrhli všechny síly do útoku, ale nechali prostor pro protiútoky. Po jednom u nich se v 80. minutě trefil pod břevno Bezděk – 2:4.

„Byli jsme lepším týmem, ale nechali jít soupeře do vedení a dlouho nám trvalo než jsme vyrovnali. Pak si ještě za stavu 1:2 nechali dát vyrovnávací branku, které předcházely naše velké příležitosti, kdy jsme měli dát na 3:1. Ten zápas tak mohl být rozhodnutý daleko dřív," řekl trenér FK Tachov Zdeněk Michálek, který ale neskrýval spokojenost. „Až na to zakončení jsem byl spokojený s předvedenou hrou mužstva a samozřejmě s výsledkem. Vždycky nejde dát všechny šance, my proměnili čtyři a to kluci ještě trefili břevno a tyč. Hráli jsme venku, dokázali se vyrovnat s menším hřištěm a vezeme tři body, takže radost," dodal Michálek.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Historické závodní vozy pojedou ve čtvrtek Tachovskem

Tachovsko – Každý rok uplynulých devětatřicet let se Bavorskem (a v posledních letech také západními Čechy) jezdí mezinárodní Rallye Wiesbaden. To startuje také letos, a to jeho 40. ročník. Účastníky zavede ve čtvrtek odpoledne rovněž na Tachovsko.