Sparta Dlouhý Újezd opět nijak neoslnila, přesto získala tři body nad nebezpečným Postřekovem. Plánští fotbalisté sice s Klenčím vedli, ale nakonec opět přenechali body soupeři, strážští novicové hráli bezgólově s Horšovským Týnem, dva body jim přinesly penalty.

SPARTA SE DLOUHO TRÁPILA

Svěřenci hrajícího trenéra Václava Zemana mají za sebou další nepovedený domácí zápas. S postřekovskými fotbalisty se po celý zápas trápili a dlouho nemohli najít recept, jak překonat obranu soupeře. Od 64. minuty navíc hráli o jednoho muže v poli navíc. Hostující Jan Němec chránil svého brankáře až moc, složil k zemi L. Zemana a šel pod sprchy. To mělo být pro domácí, kteří nastoupili netradičně ve žlutých dresech, výhodou. Jak se do konce zápasu ukázalo, opak byl pravdou. Chodové se po vyloučení semkli a nechybělo moc, aby nebrali alespoň bod.

Zápas dvou tradičních účastníků I.B třídy se hrál v dosti rychlém tempu. Někdy to zaskřípalo, hlavně u domácího týmu, ale duel byl pro diváky zajímavý od začátku až do konce. Miroslav Havel měl hned v úvodu šanci, přestřelil z otočky. Hostující Kreuz místo zakončení váhal a bylo po šanci. V 10. minutě vyzkoušel pozornost Freie domácí Kulíř.

Pak sice hra na chvíli upadla do průměru, ale naštěstí to netrvalo dlouho. V 34. minutě otevřel skóre domácí Pernglau, ale radost z gólu mu zkazil praporek asistenta. Branka neplatila pro ofsajd. Dobře hrající Kreuz pálil výtečně krátce poté, ale ještě lepším zákrokem se vyznamenal Tomáš Kopolovič. Do šaten se šlo zákonitě bez branek.

Běh z Pístova se každoročně těší bohaté účasti všech věkových kategorií.
Běžci opět vyrazí z Pístova do Chodové Plané

V druhé půli měl hned v úvodu šanci V. Zeman. Frei také ukázal, že je na správném postu mezi tyčemi. Běžela 53. minuta a domácí se dostali do vedení 1:0. Se štěstím otevřel skóre Vladislav Kulíř. Před gólem zmařil ještě střelu Földešimu dobrým zákrokem Frei. Ten držel hosty svými zákroky nad vodou a byl jejich nejlepším hráčem na hřišti. Za jedenáct minut po vedoucím gólu Sparty fauloval zbytečně hostující Němec. Rozhodčí Reiprich jeho zákrok posoudil bez pardonu a ukázal mu kartu červenou.

Od té doby to mělo být vše jasné. Domácí měli navýšit a rozhodnout. To se ale nekonalo. Postřekov naopak sebral síly i za vyloučeného Němce a bylo ho plné hřiště. Do třetice nedal, tentokráte po chybě domácích, Kreuz. Kdyby srovnal, mohlo být vše možná jinak. Domácí dvěma slepenými góly v posledních minutách nakonec zápas rozhodli. Nejprve se trefil Lucián Gitta a konečnou podobu dal krátce po něm střídající Tomáš Bizoň. Zápas odřídil velmi dobře rozhodčí Václav Reiprich. Přihlíželo necelých šedesát diváků.

„Těžké utkání, vydřená, ale zasloužená výhra. Máme silnou marodku, hrajeme na doraz. Navíc se nám nyní nedaří herně, to musíme zlepšit. Postřekov byl kvalitní, potrápil nás hlavně, když měl vyloučeného hráče. My jsme toho naopak nevyužili. Podržel nás zákroky Kopi (Kopolovič). Hosty zase jejich brankář. Díky klukům za hru a nasazení. Spokojenost a díky za tři body,“ oddychl si po zápase domácí hrající trenér Václav Zeman.

Sparta Dlouhý Újezd – Sokol Postřekov 3:0

Poločas: 0:0. Branky: 53. Kulíř, 89. L. Gitta, 90. Bizoň. Rozhodčí: Reiprich – Bučan, Steinberger. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (64. Němec). Diváci: 52.

Sp. Dlouhý Újezd: Kopolovič – Földeši (84. Pavlík), L. Gitta, Pernglau, Švábek, Houda, L. Zeman, Kulíř, V. Zeman, M. Havel (70. Bizoň), Braun. Trenér Václav Zeman.

Byt. Ilustrační foto.
Senioři dostanou nové byty

PLÁNŠTÍ FOTBALISTÉ OPĚT ZKLAMALI

Fotbalisté Plané nemají začátek tak dobrý jako vloni. V zápase s Klenčím sice vedli 1:0 v úvodu, ale pak obdrželi dvě branky do půle. Lanfranchi sice srovnal, ale poslední slovo měl kapitán hostů Tomáš Hromník. Chodové si odvezli cenné vítězství a tři body pod Čerchov.

FK Planá – Sp. První chodská Klenčí 2:3

Poločas: 1:2. Branky: 7. Malý, 74. Lanfranchi – 13. Vojtěch Čech, 36. Mifek, 76. Hromník. Rozhodčí: Oliverius – Melounek, Ledvina. ŽK: 0:3. Diváci: 75.

FK Planá: Švarcbek – Suchý, Brožíček, Sláma, Kopča, Hlinčík (72. Kuchař), Danko (46. Radil), Kopáček (76. Louženský), Lanfranchi, Malý, Do. Sovka. Trenér Petr Slivoně.

CHVAL OPĚTK NEUDRŽENÍ

Fotbalisté Chodové Plané si napravili reputaci po porážce ve Staňkově. V derby tachovského okresu nešetřili borské Sokolíky. Po poločase 2:0 přidali další tři góly. Čestný gól borských fotbalistů vsítil deset minut před koncem Jakub Burda.

Slavoj Chodová Planá – Sokol Bor 5:1

Poločas: 2:0. Branky: 26., 30., 78. Chval, 60. Plecitý, 76. Ovčačík – 80. Burda. Rozhodčí: Štěpán – Hanko, Buday. ŽK: 1:0. Diváci: 80.

Chod. Planá: Petrželka – Beneš, Kutička, Plecitý, Ovčačík, Abramčuk ml., Soukup (70. Seitz), Pelán, Chval, Benedikt, Abramčuk st. (55. Sloup). Trenér Petr Tomek.

Bor: Žalud – Maczko, J. Zeman, Jutka, Hocmann, Štípek, Janků (79. Hlaváč), Burda, Michl, Barna, Pokorný. Trenér Miroslav Vaňous.

STRÁŽŠTÍ FOTBALISTÉ URVALI DVA BODY

Nováček Sokol Stráž nevyužil stoprocentně domácí trávník k zisku tří bodů. Nevyužil šance a nakonec se rozešel s Horšovským Týnem nerozhodně bez branek. Na pokutové kopy byli domácí lepší a získali další, druhý, důležitý bod. Na zápas opět přišlo více než sto diváků.

Sokol Stráž – FC Horšovský Týn 0:0 (PK5:4)

Poločas: 0:0. Rozhodčí: Špindlerová – Petrželka, Hessová. ŽK: 2:2. Diváci: 117.
Stráž: Tajstra – V. Svoboda, Novotný, B. Borys, Pták (80. Andrle), Rubant, Jedlička (34. Ondřich, 75. P. Svoboda), Vitoň, Ebenhöh, Veselý, V. Borys. Trenér František Veselý.

PŘÍŠTÍ KOLO

Klenčí – Meclov (SO, 15:00), Horšovský Týn – Chodová Planá (SO, 15:00), Bor – Koloveč (SO, 16:00), Bělá – Kozolupy (NE, 10:15), Kdyně – Dlouhý Újezd (NE, 15:00), Staňkov – Planá (NE, 16:00), Postřekov – Stráž (NE, 16:00).