Viktoria zdolala Kladno vlastním gólem

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň zdolali v sobotu večer při umělém osvětlení na domácím trávníku v šestém kole Gambrinus ligy po velkém boji předposlední Kladno 1:0.

30.8.2009
Fotogalerie
8 fotografií

Fotbal: FC Viktoria Plzeň – SK Kladno 1:0.Foto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Jediný gól si v předposlední minutě utkání vstřelili hosté sami, když kladenský záložník Strnad poslal hlavou míč do vlastní branky.

Plzeň měla v prvním poločase územní převahu, ale proti pozorně a důrazně bránícímu soupeři se těžko prosazuje.

Nejblíže k brance měl v 9. minutě Kolář, ale zblízka hlavičkoval nad břevno.

A když střelu Střihavky v pokutovém území v 37. minutě v poslední chvíli zblokovala obrana hostů, první poločase skončil bez branek.

Čtyři minuty po přestávce mělo obrovskou šanci Kladno, když plzeňské obraně utekl rychlonohý Klika a řítil se sám na brankáře Daňka. Gólman Viktorie ale vyběhl a reflexivním zákrokem střelu Klinky vyrazil.

V 71. minutě mohla skórovat Plzeň. Horváth zacentroval před branku a Petržela na malém vápně ve skluzu poslal míč nad břevno Pavlíkovy branky.

Plzeň zvýšila obrátky a tlačila se před branku Středočechů. V 73. minutě poslal Patržela centr do šestnáctky na volného Horváth, ten hlavou chytrým obloučkem přehazoval gólmana Pavlík, ale brankář Kladna vymrštil a míč v poslední chvíli chytil.

Vzápětí zamkla Plzeň soupeře v jeho šestnáctce, ale defenziva Kladna ostřelování své branky přečkala.

V 86. minut se dostal do šance kladenský Tatanašvili, ale pozorný Daněk nebezpečnou akci uhasil.

V 89. minutě se útočící Plzeň konečně dočkala. Horváth poslal z přímého kopu do šestnáctky Kladna a dezorientovaný kladenský záložník Strnad poslal míč do vlastní branky. Plzeň se tak nakonec mohla po rozpačitém výkonu radovat ze šťastného vítězství.

FC Viktoria Plzeň – SK Kladno 1:0. Branka: 89. vlastní (Strnad). Rozhodčí: Kovařík 2 – Filípek, Mencl. ŽK: Bystroň, Rezek - Strnad, Klinka. Diváci: 3774.

Plzeň: Daněk 2 – Limberský 3, Hájovský 3, Bystroň 2, Lecjaks 3 – Rajtoral 3 (67. Jiráček), Rýdel 3, Horváth 3, Kolář 3 (59. Bakoš 3), Petržela 3 – Střihavka 3 (83. Rezek). Trenér: Vrba.

Pavlík 2 – Bartoš 3, Gross, Procházka, Mráz - Cigánek, Szabo, Strnad, Zoubele (83. Tatanašvili), Holub - Klinka. Trenér: Hřídel.

(Čísla za jmény hráčů a hlavního rozhodčího znamenají hodnocení Deníku, známky jsou jako ve škole od 1 do 5).

Autor: Václav Vacek

30.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

OTEVŘENÁ VRATA a novou dlažbu uvidí na první pohled zájemci, kteří se chtějí podívat do tachovského muzea nebo klášterní zahrady.
36

Muzea na Tachovsku nabízí ucelený pohled na historii

V kině Mže promítnou opět neprofesionální filmovou tvorbu

Tachovské kino Mže promítne neprofesionální filmovou tvorbu

Špičák - Do neděle 26. března se bude určitě lyžovat v největším železnorudském areálu Ski&Bike Špičák.

Karolína Strapková si z Humpolce přivezla titul mistryně republiky

Tachovsko – Talentovaná Karolina Strapková z klubu Lukostřelci Českého lesa se od víkendu stala nositelkou titulu Mistryně České republiky v halové lukostřelbě. Ve dnech 18. a 19. března se do Humpolce sjeli lukostřelci kategorií starší a mladší žáci z celé České republiky, aby zde dva dny zápolili v halové lukostřelbě.

Pod Vysokou odstartuje v neděli Memoriál J. Machta

Tachov – Třetím závodem pokračuje v neděli 26. března seriál KERMI Běžec Tachovska 2017.

Chodský Újezd – Nové občánky přivítali na radnici v Chodském Újezdu.