Vítězná jízda fotbalistů Tachova pokračuje, mají už sedmý skalp

Tachov – Vyhrát a získat tak důležité tři body v boji o udržení v České fotbalové lize. To bylo úkolem domácích fotbalistů v sobotním utkání FK Tachov proti SK Převýšov.

5.6.2016

Z utkání s Převýšovem, v akci David Vaněček (vpravo).Foto: Jiří Kohout

Jak v pátek před utkáním řekl trenér Tachova Pavel Vaigl, k jistotě záchrany a klidné pozici v tabulce by měli Tachovští získat v posledních utkáních šest bodů. Polovinu se v sobotu dopoledne získat podařilo.
Ale nebylo to jednoduché. Tachov se sice ujal vedení 1:0 hned na začátku – světelná tabule ukazovala čas 1:07, když se ve skrumáži před brankou Převýšova nejlépe orientoval René Kropáček a zblízka dal první gól zápasu.
Hosté z Hradecka se však takovým rychlým gólem nedali zastrašit a snažili se vyvinout tlak, který byl zúročen několika střelami na tachovskou svatyni. V šesté minutě to zkusil zleva Bláha, o minutu později vyrazil Dan Houdek střelu Nováka. V desáté minutě vyslal svoji vizitku k brance Tachova Urbanec, Houdek však jeho střelu bravurně zlikvidoval.
Domácí tlaku odolali a začali také hrozit. Ve třinácté minutě Kropáček zatáhl zleva do vápna, přihrál na Dvořáka, ten ale těsně minul. O tři minuty později Novák vyslal po rohu svoji hlavičku těsně nad.
V 27. minutě poslal hostující Urbanec míč těsně kolem levé tyče, minutu nato se po akci Převýšova Houdek dokonce ocitl bezmocně na zemi, míč šel ale vedle. Na druhé straně jmenovec bývalého reprezentačního brankáře Jan Stejskal vyrazil v 36. minutě střelu Kropáčka.
Pár vteřin přišla jako na zavolanou druhá branka domácích, když po autu Knakala se ve vápně k míči dostal Matas a trefil do sítě. Dvoubrankový náskok FK Tachov potřeboval, aby trochu uklidnil a více kontroloval hru.

Přesto v první fázi druhého poločasu měli více ze hry hosté a svoji snahu zúročili gólem. V 54. minutě Doležal z několika metrů vyslal pohotovou střelu, na kterou byl domácí gólman krátký.
Tachov se po gólu Převýšova do soupeře více obul, postupně začal ovládat celý trávník a vytvářet si potřebný tlak. Ten byl korunován například střelou Kropáčka vedle Stejskalovy branky v 59. minutě, v 63. zase hostujícího brankáře protáhl Vaněček. V 68. minutě přišel faul hostí ve vápně a nařízenou penaltu proměnil na 3:1 Vaněček.
Hosté už si příliš příležitostí nevytvořili, významněji musel Houdek zasahovat v 77. minutě, když na roh vytáhl pohotovou střelu Bastina. Naopak v poslední desetiminutovce zahrozili několikrát Tachovští, jedna střela dokonce zazvonila o tyč.
Po závěrečném hvizdu rozhodčího Václava Němce odcházeli do šaten spokojení domácí, kteří si od diváků vyslechli zasloužilý potlesk.

5.6.2016 VSTUP DO DISKUSE

Žáčci Mateřské školky ve Studánce si užily výlet do tábora v Boněticích.

Děti ze Studánky si užily netradiční výlet do Bonětic

Gambrinus den v Plzni

Tip na výlet: Gambrinus den opět zve na největší pivní zahrádku

Mistrovství v koulení sudů míří do Chodové Plané

Chodová Planá – Již podvacáté se v prostorách rodinného pivovaru Chodovar utkají ti nejlepší v poměrně netradičním sportu. Na nadcházející víkend je totiž naplánováno dvacáté mistrovství světa v koulení pivních sudů.

Jakub Davidík překonal další český atletický rekord

Stříbro - Stříbrský atlet Jakub Davidík zaběhl v sobotu 10. června na mítinku v bavorském Regensburgu nový český žákovský rekord na 800 metrů.

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Školáci z prvního stupně soutěžili v atletice

Stříbro – Třiadvacátý ročník atletických závodů žáků prvního stupně základních škol okresu Tachov se uskutečnil na stadionu TJ Baník Stříbro.