V dalším kole přeboru v kopané zavítal do Tachova celek Města Touškov. Domácí předvedli jak se dají zahodit i ty nejvyloženější šance. Jinak by jejich výhra 4:0 mohla být dvouciferná.

Hned v úvodní minutě akci Viterny a Folejtara nezakončil Janoušek. Tachovští fotbalisté sevřeli hosty na jeho půli a doslova se předháněli v zahazování příležitostí. Janoušek byl neúspěšný po příhře Folejtara, po něm přestřelil Machač. V dobré pozici trefil Dvořák jen Vaska. V deváté minutě předvedl svým spoluhráčům úspěšnou koncovku kapitán Kaše, který technickou střelou otevřel skóre – 1:0. Třetí svoji příležitost pak „zazdil“ Janoušek, úspěšný nebyl ani Tušl. Hosté o sobě dali vědět O. Karbusickým, ovšem jeho střela neměla razanci. Převaha domácích pokračovala a góly měli na kopačkách Janoušek, Folejtar a Machač. Na druhé straně hasil ojedinělé nebezpečí Kaše a krátce po něm brankář Pták. V závěru poločasu se příznivci FK nedočkali navýšení vedení ani po dvou příležitostech Dvořáka a úspěšný nebyl ani Machač. Přesto šli domácí do kabin s dvoubrankovým vedením, když se po akci Dvořáka trefil Janoušek – 2:0.

Druhých pětačtyřicet minut pokračovali domácí v náporu. Na rozdíl tří branek upravil hned v úvodu Habart – 3:0. Střelec třetího gólu měl další dvě tutovky, ale nedal. V dresu hostů se představil Bezdička, v 54. minutě i skóroval, ale radost mu překazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Domácí měli i v dalším průběhu hry navrch. V 56. minutě po pohledné akci Dvořáka a Habarta prvně jmenovaný zakončil – 4:0. Autor branky v další příležitosti už úspěšný nebyl a festival neproměněných šancí předvedl střídající Žemlička. Čtyřikrát měl gól na kopačkách, jednou přestřelil hlavou po centru Mráze. V závěru trefil břevno Habart a po Kabourkově přihrávce se do listiny střelců nezapsal ani J. Viterna.

„Z naší strany to byl festival zahozených šancí. I když se soupeř zaměřil pouze na obranu, vytvořili jsme si nejméně deset vyložených šancí. Negativem duelu bylo právě jejich neproměňování, naopak aktivem, že se kluci do těchto šancí dostali. Nyní nás čekají čtyři kola, kde narazíme na kvalitní soupeře a ukáže se skutečná kvalita týmu,“ komentoval jednoznačné vítězství tachovský trenér Jaroslav Pták.

FK Tachov – S. Město Touškov 4:0 Poločas: 2:0. Branky: 9. Pavel Kaše, 44. Janoušek, 48. Habart, 56. Dvořák. Rozhodčí: Pressl. ŽK: 1:3. Diváci: 200.

Tachov: Pták (79. Minich) - Mráz, Pavel Kaše, Petr Šácha, Habart, Jan Viterna, Dvořák (64. Kabourek), Folejtar (79. Földeši), Tušl, Janoušek (61. Žemlička), Machač.