Hosté se nezalekli a svým tvrdým přístupem na míč komplikovali Sparťanům rozehrávky už v hloubi středního pásma hřiště. Dostali se dokonce do vedení, když se trefil hrající trenér Jakub Strejc. O pět minut později vyrovnal Houda. Radost trvala dvě minuty. Hraničář šel opět do vedení. Trefil se důrazný a tvrdě hrající Krakeš. O druhé srovnání se postaral Lucián Gitta. Do poločasu přidali další branky domácích Janků, hlavou, a druhou trefou Petr Houda. Ten v poslední minutě půle stanovil skóre na 4:2 pro Spartu.

V 54. minutě trefil břevno hostů Václav Zeman. Ten musel jít na hřiště jako hrající trenér pro nedostatek hráčů na lavičce. O tři minuty později zdramatizoval vývoj Krakeš. Snížil na rozdíl jediné branky. Sparta se snažila o navýšení, ale důrazně a někdy až nevybíravě hrající Kubice jim to nedovolila. Dobrou hlavičkou, která šla těsně mimo, se prezentoval střídající Andy Dravecký. Výhru, tři body a hattrick zkompletoval dvě minuty před koncem Houda – 5:3.

„Houževnatý a nepříjemný soupeř. Hrál tvrdě, my jsme mu po hrubkách dovolili dvakrát vést. Nakonec jsme to zvládli i díky trefám Houďase (Houdy). Body zůstaly doma. Děkuji všem třem arbitrům, kteří chvílemi zostřený zápas zvládli,“ nešetřil chválou ihned po zápase domácí hrající trenér Václav Zeman.

Ze zápasu České fotbalové ligy Tachov - Benešov.
Ohlasy k utkání Tachov - Benešov

Sparta Dlouhý Újezd – Hraničář Ćeská Kubice 5:3

Poločas: 4:2. Branky: 21., 45., 88.Houda, 33. L. Gitta, 40. Janků – 16. Strejc, 23., 58. Krakeš. Rozhodčí: Šauflová – Hucl, Valenta. ŽK: 2:1 (Švábek, Houda – Stróž). ČK: 0:1 (79. Stróž). Diváci: 55

Sparta: Kopolovič – Stoklasa, Földeši, Závorka (43. Synek), Pernglau, L. Gitta (59. Dravecký), Janků, V. Zeman, Houda, Švábek, Vrba. Hrající trenér Václav Zeman.

Česká Kubice: Krutina – Baar, Neumann, Malý (75. Lörinz), Gibfried, Stauber, Strnad (72. Šindelář), Stróž, Krakeš, Konop, Strejc. Hrající trenér Jakub Strejc.

Fotbalisté Částkova zajížděli k utkání do Třebnic, kde má svůj fotbalový azyl ZD Meclov. Ten beze zbytku využil domácího trávníku a dal Hraničáři tři branky. Po poločase 1:0 přidal dvě branky domácí Němec a bylo rozhodnuto. Zápas sledovalo přes sto diváků.

ZD Meclov – Hraničář Částkov 3:0

Poločas: 1:0 Branky: 22. Pačesný, 56., 82. Němec. Rozhodčí: Ruda – Váchal, Špelina. ŽK: 1:0 (Vogeltanz) Diváci: 117
Meclov: Regenda – Vogeltanz, Kopperberg (80. Stodola), Kafka, Pačesný, Nidl, Obdržálek, Večeřa, Čižikov, Kubica (67. Suchý), Němec. Trenér Jiří Vogeltanz.

Částkov: Cízl – Flíček, Štípek, Kaše, Mihál, Hobza, Jakubec (67. Nekola), Říha, P. Marek, P. Lebeda, Kopecký (82. Pavlíček). Vedoucí mužstva Milan Maczko.

Na hřiště do Horní Jadruže zajížděl tým Slavoje Koloveč. Ten třikrát prohrával, ale vždy dokázal vyrovnat. Nakonec se „smál“ jako vítěz penaltového rozstřelu a odvezl si na Chodsko dva body. Domácím se vykartoval dvakrát Josef Pikl a v poslední minutě byl vyloučen.
Ztráta bodů bude Dufkovo hochům chybět v cestě za záchranou I.B třídy.

TJ Chodský Újezd – Slavoj Koloveč 3:3 (PK2:4)

Poločas: 2:1. Branky: 1. Vomáčka, 41. P. Pikl, 70. Opava – 4., 88. Duchoň, 68. T. Šlajs. Rozhodčí: Jakš – Petržílka, Burda. ŽK: 3:2 (M. Trejbal, J. Pikl, P. Pikl – Sušický, Kainzmeier) ČK: 1:0 (90. J. Pikl). Diváci: 100
Chodský Újezd: Růžička – T. Trejbal, J. Pikl, M. Trejbal, Opava, P. Pikl, L. Pikl st., Sykal (88. Miklas), Zivčák st., Šiler, Vomáčka. Trenér Václav Raba.

Sj. Koloveč: Schmeigl – F. Šlajs, Mastný, T. Šlajs, Duchoň, Sušický, Pap, Hruška, Kainzmeier, (76. Lucák), Ledvina (46. Pergl), Bittengl. Trenér Vojtěch Šindler.

Chodová Planá má Chvala a to je záruka, že zařídí body. Nejinak tomu bylo v neděli dopoledne v Bělé. Snajpr Chodovky vsítil všechny góly a zajistil výhru v poměru 4:2.

Start Bělá – Slavoj Chodová Planá 2:4

Poločas: 2:1 Branky: 21. J. Černý, 35. Šinál – 19., 55., 66., 72. Chval. Rozhodčí: Hájek – L. Fanfule, Matas. ŽK: 2:4 (P. Jarina, Pustovojt – Petrželka, Beneš, Vyskočil, Pelán). Diváci: 100

Bělá: T. Jarina – P. Jarina, Ja. Černý, Ji. Černý, Bořil, Tomášek, Isčenko, Pustovojt, Braun (70. Bočan), L. Černý, Šinál. Trenér Aleš Zavadil.
Chodová Planá: Petrželka – Kutička, Beneš, Ovčačík, Plecitý, Vyskočil, Pelán, Chval, Abramčuk st., Benedikt (77. Seitz), Hanko. Trenér Petr Tomek.

Fotbalisté FK Planá potěšili své fandy výhrou v Horšovské Týně v poměru 5:1. Třemi góly se podepsal na vítězství Kloužek. Sekundovali mu Lanfranchi a Švejda. Svěřenci trenéra Sádlíka si tak napravili reputaci po nevydařeném domácím zápase s Bělou.

Dynamo Horšovský Týn – FK Planá 1:5

Poločas: 0:1 Branky: 62. Doležal – 26., 47., 71. Kloužek, 56. Lanfranchi, 87. Švejda. Rozhodčí: Burda – Ruda, Domanický. ŽK: 1:2 (Jurko – Pánek, Kloužek). Diváci: 60

H. Týn: Novák – Pták, Doležal, Černík, Blacký, Macek, Mothejzík, Mach (60. Šindelář), Jurko, Šperl, Ebenhöh. Vedoucí týmu František Věneček.

Planá: Švarcbek – Da. Sovka, Kysela, Suchý, Sláma (54. Dezort), Kopča, Lanfranchi, Brožíček (46. Pánek), Šatra (76. Švejda), Do. Sovka, Kloužek. Trenér Václav Sádlík.

Fotbalisté Sokola Bor zajížděli o víkendu na horkou půdu do Postřekova. Po poločase 2:0 domácí přidali další dvě branky a poslali hosty domů s výpraskem 4:0. Sto padesát diváků vidělo hladkou výhru svých miláčků.

Sokol Postřekov – Sokol Bor 4:0

Poločas: 2:0. Branky: 40. Závodný, 45., 69. Pfeifer, 60. Zdráhal. Rozhodčí: Picek – Havránek, Bogdan. ŽK: 3:1 (Zdráhal, Kuželka, P. Steinberger – Maczko). Diváci: 150.

Postřekov: Frei – Votava (73. D. Steinberger), Ledvina, Kuželka, Němec, Kuboušek, Zdráhal (76. Kreuz), Karlík (80. Beňušík), P. Steinberger (85. Cibulka), Pfeifer, Závodný. Trenér Aleš Wirt.

Sokol Bor: Žalud – Pták, Jutka, J. Zeman, P. Zeman, Maczko, Pokorný, Michl, Koutný, Bachroň (80. Hlaváč), Burda. Vedoucí týmu Jaroslav Folejtar.