První jarní výhry na domácím trávníku vybojovali fotbalisté B. Stříbro. V Puma krajském přeboru porazili o záchranu bojující SK ZČE Plzeň 2:0.

Jediná vážnější akce prvního poločasu přišla v 15. minutě, kdy po zahrání standardní situace hlvičkoval do gólmana Demjan. Jinak se hrálo na těžkém terénu převážně mezi šestnáctkami bez vážnějšího ohrožení branek.

Druhý poločas začal ve stejném duchu, ale zlom nastal v 56. minutě. Větší aktivitu domácího Baníku korunoval vedoucí brankou Zámeček, který prošel takřka celým hřištěm a přesně zakončil – 1:0. Běhaví hosté ve snaze vyrovnat opustili svůj obranný val a Stříbrští začali mít stále více prostoru k protiútokům. V 74. minutě jeden z nich využili a Ábel přidal tříbodovou pojistku. Mladíci v dresu energetiků už na obrat utkání neměli síly ani čas. Baník taktickou hrou kontroval vývoj utkání a zaslouženě se dočkal tří bodů. „Spokojený jsem z výhrou, která byla první ve vzájemných soubojích. Bylo to hlavně o bojovnosti, moc fotbalové krásy tam nebylo. Kluci šli proti mladému a urputně bránícímu soupeři výhře naproti a za poctivý výkon si tři body zasloužili,“ řekl k utkání předseda Baníku Milan Fiala.

B. Stříbro – SK ZČE Plzeň 2:0 Poločas: 0:0. Branky: 56. Zámeček, 74. Ábel. Rozhodčí: Duda. ŽK: 1:5. Diváci: 200.

Baník: Cipra – Ichnatolya, Hřebík, Demjan, Jareš, Pelán, Šaman, Abel, Florus (60. Pubrle), Dyk (74. Hodaň), Zámeček.