Buldoci po třech letech dokázali porazit Plzeň

Plzeň - Stříbrští hokejbalisté zabodovali.

2.4.2015

Ilustrační fotoFoto: V. Šůcha

Hokejbalové družstvo starších žáků HC Buldoci Stříbro se po třech letech dočkalo výhry nad Plzní. V utkání Mistrovství České republiky starších žáků, skupina Jih, Západ zvítězili s HBC Plzeň na jeho ledě 2:3 po samostatných nájezdech.

V západočeském derby HBC Plzeň a HC Buldoci Stříbro. dorazil stříbrský celek do plzeňské hokejbalové haly sice v nekompletní sestavě, ale výrazně posílen o hokejisty Šilhána, Berčíka, Lokajíčka a na střídavý start nastupujícího dobřanského Hůrku.

Začátek utkání se zpočátku lépe vyvíjel lépe pro domácí, nejenom. Vytvořili si tlak v útočném pásmu a navíc dostali možnost přesilovky. Buldoci se dokázali ubránit a v sedmé minutě poslal Šůcha do úniku Hůrku, jenž zakončil samostatnou akci gólem – 0:1. Domácí ale ještě do přestávky vyrovnali.

Druhá třetina nepřinesla žádnou změnu ve vývoji zápasu. Oba celky se snažily vyvarovat chyb a šance na obou stranách zůstaly nevyužité.

V poslední třetině se vše důležité odehrálo až v jejím závěru. Necelé tři minuty před koncem šli domácí zásluhou Votípky do vedení. Buldokům se ještě do závěrečného klaksonu podařilo vyrovnat. Šilhán dělovkou z půlky „vyprovodil" z branky Kojzara a poslal zápas do samostatných střílení. V nich získal pro Buldoky další bod Berčík.

„Do zápasu jsme vstupovali s velkou motivací. Chtěli jsme vyhrát, vždyť naposledy se nám to v mistrovském utkání povedlo 31. března 2012 a to je hodně dávno. Navíc potřebujeme každý bod do tabulky, pokud chceme přemýšlet o postupu na republikový turnaj. Po druhé třetině, jsem musel udělat několik změn v sestavě. Až na tu hrubku, kdy se dostali mečouni do vedení, si myslím, že jsme předvedli slušný výkon. Nyní už máme k dispozici domácí plochu a všechny hráče. Musíme co nejlépe potrénovat a připravit se na následující zápasy v nadstavbě," zhodnotil zápas a nastínil nejbližší program trenér Buldoků Václav Šůcha.

HBC Plzeň – Buldoci Stříbro 2:3
Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 -0:1. Střely: 25:21. Vyloučení: 1:4. Přesilovky: 2:1. Diváci: 18.

Buldoci: Sládek (Bubeníček) – Šilhán, Lokajíček, Šůcha, Hrad – Berčík, Kalčík, Bárta, Krejčí, Hůrka, Kopet, Kopf, L. Bubeníček, Rejda, Tintěra.

2.4.2015 VSTUP DO DISKUSE

Vítání jara - Mateřská škola Sadová Tachov

Mateřinky vítají jaro

Domov pro seniory možná již příští rok

Ztracenou ženu našli v polích. Podchlazenou, ale živou

Klatovy – Šťastný konec měla pátrací akce po 42leté ženě z Klatov, která v úterý 28. března v 9.30 hodin odešla ze svého trvalého bydliště do zaměstnání a od té doby se po ní slehla zem.

Kostelní pozvala malé florbalisty

Tachov – Tradiční florbalový turnaj se uskutečnil v tělocvičně Základní školy Kostelní v Tachově. Pozvání opět přijaly děti z tachovských mateřských škol, kteří se utkaly se žáky z prvního ročníku základní školy Kostelní. Turnaje se zúčastnilo pět týmů, zápasů se hrálo celkem deset, systémem každý s každým.

Poprvé do všech tří věží

Tachovsko – Památkové objekty otevřou o víkendu poprvé v nové sezoně svoje dveře. Nejinak tomu bude také na zámcích v Boru a Svojšíně.

OBRAZEM: Okresní kolo OVOV vyhrál favorit

Tachov - Základní škola Zárečná z Tachova vyhrála okresní kolo Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů, když nasbírala bezmála 23,5 tisíce bodů.