V prvním finálovém duelu play–off Regionálního přeboru Domažlicka a Tachovska v ledním hokeji se utkala mužstva HC Buldoci Stříbro a T. Přimda. Úspěšnější byli na tachovském ledě domácí Buldoci, kteří zvítězili 5:2. Odveta se hraje opět na zimním stadionu v Tachově už v pátek od 17.45 hodin.

Od úvodních vteřin zápasu bylo rušno před oběma brankami, ale na první trefu finále si museli příznivci počkat. Do vyložených šancí se sice Buldoci dostávali častěji, ovšem v kleci hostí chytal výborně Andrle. A také proto udeřilo na druhé straně, když puk si vyměnil Malý s Poznánem a ten zakončil – 0:1. Buldoky ale branka nezaskočila a snaha o vyrovnání byla zřejmá. Po dvou nájezdech, kdy se ještě zatřelovali, zúžitkoval přihrávku Staňka při přesilovce najíždějící Beneš a srovnal skóre zápasu na 1:1. Plejáda příležitostí zahozených či zlikvidovaných na obou stranách však vzala za své v 18. minutě. Přesilovou hru zakončil dorážkou Červenka – 2:1. Rovněž soupeř se znovu činil, avšak Packan na druhé straně držel Buldoky při jednogólovém vedení.

Druhé dějství přineslo jen lopotnou snahu než líbivý hokej. Ani jedno mužstvo nezměnilo skóre a i po siréně nadále přetrvával stav z první části hry. Ve třetí třetině nejprve potrestal faul přimdského hráče Sládek – 3:1. Pak se hra přelévala z jedné strany na druhou. Kýžený úspěch přinesla až 50. minuta, ve které Bárta „nalil“ Staňkovi a ten překonal dobře chytajícího Andrleho – 4:1. Tatranu se podařilo ještě snížit Poznánem a vykřesat tak malou naději na obrat. Ten už ale byl utopií, zvláště když hosté „vyfasovali“ pár trestných minut. Konečnou podobu výsledku na 5:2 stanovil Sládek.

„Hrálo se vyrovnané utkání se spoustou nečistých zákroků. Rozhodčí nastalé situace v zápase, troufnu si říci, uhlídal. Jsem spokojený s výsledkem, který jsme udělali. Je to ale jen první krok. Musíme se připravit na další utkání, které nás čeká už v pátek,“ hodnotil první finalový zápas trenér Buldoků Stříbro Pavel Bobr.

„My doplatili na některé zbytečné fauly, následná vyloučení a Buldoci nás ve třech přesilovkách potrestali. Nám se nepodařilo oslabení odehrát podle našich představ, hrozně špatně jsme je bránili. Tentokrát se nám nedařilo ani dopředu. Pokud chceme v odvetě uspět, tak se musíme hodně zlepšit,“ poznamenal k zápasu trenér Tatranu Štefan Mucha.

Buldoci Stříbro – T. Přimda 5:2

Třetiny: 2:1, 0:0, 3:1. Branky: 11. Beneš (Staněk), 18. Červenka (Staněk), 45. Sládek (Beneš), 50. Staněk (Bárta), 59. Sládek – 8. Poznán (Malý), 58. Poznán (L. Salač). Rozhodčí: Daněk. Vyloučení: 8:12, z toho 10-min OT Růžička a Poznán (oba P). Využití: 3:0. Diváci: 60.

Buldoci: Packan – Houdek, Bobr, Šůcha, Staněk, Bárta, Červenka, Polívka, Dráždil, Beneš, Sládek, Panuška.

Tatran: Andrle – Laurenčík, Růžička, Šnajdr, E. Salač, L. Salač, Malý, Dlouhý, Vejvoda, Poznán, Koryťák.