Domácí tým vyrovnat nestihl

Tachov - Lední hokej: V krajském přeboru skupiny A podlehl HC Tachov mužstvu HC K Plzeň 3:4.

1.10.2014

HC Tachov – HC K Plzeň 3:4Foto: DENÍK/František Hlas

Mužstvo HC Tachov vstoupilo do Krajské soutěže skupiny A prohrou. Na domácím ledě podlehlo nováčku soutěže, HC K Plzeň 3:4.

Tachované začali dobře, když se tlačili před branku hostů, ale gólově svou převahu nedokázali vyjádřit. S přibývajícími minutami se začali „rozkoukávat" Plzeňané a v běžící sedmé minutě šli zásluhou Soukupa do vedení. „Byla to individuální akce. Po této inkasované brance jsme znervózněli a nechali se zbytečně vylučovat. První oslabení jsme ještě přestáli, ale v další přesilovce po faulu Lešňanského už Kolařík po střele Peka nikým nekrytý pohodlně dorazil puk do branky," popsal klíčové okamžiky úvodní třetiny manažer HC Tachov Petr Vrána.

V prostřední třetině to byl z obou stran průměrný hokej, který nesl všechny známky úvodu soutěže. „Hosté působili poněkud živějším dojmem. Nám se nedařila souhra a navíc neproměnili dvě vyložené šance, kdy v obou případech Ondřej Malý nedokázal přehodit ležícího gólmana Kozla," posteskl si tachovský manažer. Jeho tým doplatil na další vyloučení. Tři oslabení domácí ubránili, ale při čtvrtém sedm vteřin před koncem inkasovali na 0:3.

Do poslední třetiny šli domácí s tím, že se pokusí s utkáním ještě něco udělat. Odhodlání vzalo za své po třech minutách, kdy Tachov inkasoval z hole Peka čtvrtou branku. Chvíli na to kontroval Dlouhý. Ve 36. minutě se trefil v dresu domácích junior Hřebík, který dal svou první branku v soutěži mužů.

„Kluci zvýšili obrátky, vytvářeli si náznaky šancí, ale chyběla finální přihrávka a střely na bránu likvidoval s přehledem Kozel," popsal další minuty manažer. Tachované se dočkali ve 44. minutě, to si na dlouhý pas Klímy najel Dlouhý a svitla šance na vyrovnání. „Vzali jsme si oddechový čas a závěrečnou minutu a půl sehráli power-play. I přes velkou snahu a závar před gólmanem hostí se vyrovnat nepodařilo. Utkání tak skončilo naší prohrou," dodal Vrána.

Další utkání sehraje Tachov dnes na Zimním stadionu v Rokycanech, kde od 19.30 H. se utká s celkem Klabavy.

HC Tachov – HC K Plzeň 3:4
Třetiny: 0:2, 0:1, 3:1. Branky: 34. Dlouhý (Mucha), 37. Hřebík (Šmejkal), 44. Dlouhý (Klíma) – 7. Soukup, 14. Kolařík (Pek), 30. Karpíšek, 33. Pek (Kolařík). Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. Diváci: 15.

Tachov: Hliboký – Bolonin, Klíma, Schicker, Lešňanský, Hřebík, Beleš, Šmejkal, Malý, Dlouhý, Mucha, Báča, Martinec, Sluka, (Švagr). Trenér M. Brzobohatý.

1.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.