V regionálním přeboru druhé třídy v ledním hokeji zajížděli Farmáři z Trstěnic do Klatov, kde je čekal velmi silný a zkušený celek HC Malá Víska. Farmáři v prvním vzájemném utkání doma vyhráli 10:6, ale odveta skončila výhrou nováčka přeboru 5:3.

Do Klatov přijeli Farmáři v nových dresech, které dostali od hlavního partnera – sponzora klubu pivovaru Chodovar z Chodové Plané. Nové dresy jim však štěstí nepřinesly a poprvé v letošním ročníku po dvaceti vítězných zápasech prohráli. Radostnou zprávou pro fanoušky Trstěnic bylo, že se po půlročním zranění vrátil do branky Trstěnic Lukáš Stanko. Ve vyrovnaném, těžkém zápase, odehraném ve vysokém tempu s emotivním nádechem se hosté nechali rozhodit přísným měřítkem rozhodčích.

„Rozhodčí na nás byli přísnější, a tak zápas nedohráli Macháček a Barták, kteří dostali trest do konce utkání. Na to se ale nemůžeme vymlouvat. Nás zradila hlavně koncovka, kdy kluci neproměnili ani ty nejvyloženější příležitosti a snad nám trochu chybělo hokejové „štěstíčko,“ hodnotil utkání jeden z trenérů Václav Šnajdr. O prohře hostů rozhodla první třetina, kdy inkasovali dva góly v oslabení 5:3. I když Trstěničtí prohrávali už 4:0, stačili zápas ještě zdramatizovat a snížit na 4:3. V závěru zápasu ale ujel obraně domácí Nauš a upravil stav utkání na konečných 5:3.

Malá Víska - Trstěnice 5:3. Třetiny: 3:0, 1:2, 1:1). Branky: Kotěšovec 2, Papoušek, Kamzík, Nauš – Lovas, Černík, Vopava. Rozhodčí: Tvrdík – Fait, Linemajer. Vyloučení: 8:12 (Barták a Macháček do konce utkání). Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 23.

M. Víska: Sika – Chalupa, Šimsa, J. Papoušek, Jar. Papoušek, Kotěšovec, Nauš, Rašek, Kohout, Král, Pavídrk, Kobzík, Smolík. Trenér Pressl.

F. Trstěnice: Stanko – Barták, Bubenščikov, Černík, Hasala, Lovas, Macháček, Svoboda, Sýkora, Toth, Vopava, Fuka, Mahovský. Trenéři Šnajdr a Zeman.