Plzeňští paběrkovali už potřetí v řadě. Předtím nula na Slavii a bod z domácího zápasu s Pardubicemi. K vyššímu zisku v pátek Západočechům nepomohl ani herec Martin Dejdar, který zápas sledoval v ČEZ Areně s plzeňskou šálou kolem krku.

Modrobílým zato chyběl jiný Martin, zraněný kapitán Straka. „Má natažený mezižeberní sval a podle lékařů by měl být mimo až čtyři týdny,“ potvrdil nepříznivou prognózu asistent Milan Razým.

Plzeň i bez svého lídra ale proti Zlínu herně nestrádala. Na úvod strhla přestřelka. Po sedmnácti vteřinách zkoušel Francouze v domácí brance přelstít Rachůnek, po necelé minutě už vedli modrobílí.

Skóre otvíral z opakované střely pod horní tyč štírek Scofield. Pro kanadskou třináctku to byl už šestý zásah v extralize. Jenže ve třetí minutě bylo srovnáno. Explzeňský Důras přesprintoval v početní výhodě Hanzlíka a ranou do horního růžku srovnal stav. Video gól jen potvrdilo. „Viděl jsme, že puk nazdvihl zadní síťku,“ byl si jist Důras.

Pak se strhl příval plzeňských šancí umocněných třemi přesilovkami v řadě, ale nic z toho. „Přálo nám štěstí. Jen díky Kubovi Sedláčkovi zůstal stav beze změn,“ připustil zlísnký asistent Rostislav Vlach.

Druhá třetiny už byla vyrovnanější, ale znovu šli do vedení domácí. Vlasák rovněž v početní výhodě propálil Sedláčka. Jenže téměř vzápětí podobně uspěl hostující Švrček a ve třetí části Leška potom z brejku při signalizované výhodě strhl vedení na stranu Zlína.

Plzeň se zoufale tlačila za vyrovnáním, ale teprve dvě minuty před koncem třetí části Bomersback trefou pod rukou gólmana vystřelil domácím bod.

O druhém se rozhodovalo až v nájezdech. A protože z tria plzeňských střelců neuspěl žádný, zato Harmlík přelstil Francouze, stěhoval se bonusový zisk na Moravu.

V neděli čeká Plzeňské utkání v Liberci.

Plzeň – Zlín 3:4 po samostatných náejzdech

Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 – 0:0. Muž zápasu: Švrček. Branky a nahrávky: 1. Scofield (Vampola), 35. Vlasák (Kracík), 58. Bomersback (Benda) – 3. Důras (Švrček), 37. Švrček (Nosek, Vlach), 45. Leška (Švrček), rozh. nájezd Hamrlík. Rozhodčí: Pešina, Turčan – Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:1. Diváků: 6270.
Plzeň: Francouz – O'Brien, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Mezei, Dobrovolný – Bomersback, Kracík, Vlasák – Scofield, Vampola, Tvrdík – Dvořák, Benda, Adamský – Hvila, Kubica, Matějovský. Trenér: M. Jelínek.
Zlín: Sedláček – Hamrlík, Galvas, Bořuta, Lučka, Nosek, Švrček, Míka, Linhart – Balaštík, Leška, Rachůnek – Důras, Kollár, Záhorovský – Kubiš, Roman Vlach, Köhler – Sivák, Balán, F. Čech. Trenér: Venera.