V desátém kole extraligy podlehli modrobílí znovu bez kapitána Straky týmu Třince 3:4 po nájezdech. Jenže tentokrát to nebylo o smůle či nízké produktivitě. Dvě třetiny byli pomalejší než soupeř, nedůrazní a navíc dostali lekci v proměňování početních výhod. Sami nevyužili žádnou, zatímco hosté skórovali v přesile hned třikrát. A pokaždé bleskově.

Poprvé v úvodu po osmi vteřinách. To Francouze v plzeňské brance překvapil střelou pod horní tyč najíždějící Martynek. Potom domácí po kanadské spolupráci ještě srovnali. Bomersback projel mezi dvěma soupeři do útočného pásma a O´Brien tvrdou ranou zavěsil. Jenže sotva se v 15. minutě změnila hra čtyři na čtyři v přesilovku hostů, vedl zase Třinec. Růžička vrátil puk na Kohna a jeho střela zaplachtila Francouzovi nad vyrážečkou. Stejný muž pak v prostřední části umocnil vedení hostů. Jen se Kohn při signalizované výhodě prosadil po závaru zblízka.

„Navázali jsme na dobrý výkon ze Sparty. Vyšel nám vstup do utkání, hráli jsme v pohybu,“ liboval si třinecký asistent Břetislav Kopřiva.

Jestliže čtyřicet minut domácím nešlo nic, dvakrát nevyužili ani krátkou přesilu pět na tři, jejich vstup do třetího dějství byl impozantní. Ve 42. min. nejprve nekrytý Vampola zblízka snížil a po 22 vteřninách byl stav srovnaný. Stránský střílel, puk před třineckou svatyní přidržel Heřman a Kubica ho poslal do sítě. „Plácl jsem do něj a byl si jist, že to byl gól,“ tvrdil šťastný střelec, přestože sudí ještě použili k potvrzení branky videa. „Změny v sestavě, příchod Stránského a vůbec častější nasazování útoku s Kubicou, nám pomohly na nohy,“ říkal domácí asistent Milan Razým.

Probuzená Plzeň hnaná indiánským pokřikem z publika v těch chvílích hostům zle zatápěla. Jenže na Dubu v brance hostů nevyzrál dvakrát Stránský, ani z nájezdu Vampola. A v závěru zase Třinečtí zkoušeli zápas rozhodnout, ale Francouz si poradil s nájezdem Peterka. V prodloužení se modrobílí bránili ve třech, v oslabení nasadil k brejku Vampola, ale Duba udržel puk mezi betony. A potřetí v řadě tak v Plzni rozhodovaly nájezdy. Znovu v neprospěch domácích. „Penalty nejsou naše silná stránka,“ povzdechl si po boji Razým. „Už minulý zápas v Liberci jsme špatně začali, jenže tam jsme byli nakonec úspěšní. Nyní se nám nepovedený úvod vymstil. Není to o fyzičce, to hráči ukázali v třetí části, spíš v psychice,“ uvedl plzeňský asistent.

Plzeň – Třinec 3:4 sn

Třetiny: 1:2, 0:1, 2:0 – 0:0

Branky a nahrávky: 14. O´Brien (Bomersback, Vlasák), 42. Vampola (Tvrdík, Scofield), 43. Kubica (Heřman) – 6. Martynek (Květoň, Seman), 15. Kohn (M. Růžička), 32. Kohn (M. Růžička), rozh. nájezd V. Polák. Rozhodčí: Kubeš, Polák – Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:9, navíc Kohn a Seman (oba Třinec) 10 min. os. trest. Využití: 0:2. Diváků: 5316.

Muž zápasu: Kohn

Plzeň: Francouz – O'Brien, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Mezei, Dobrovolný – Bomersback, Kracík, Vlasák – Scofield, Vampola, Tvrdík – Dvořák, Benda, Adamský – Kubica, Heřman, Matějovský (41. Stránský). Trenér: M. Jelínek.

Třinec: Duba – D. Seman, Malec, Lojek, Zíb, Cartelli, Výtisk, Hrabal, Andersons – D. Květoň, Martynek, Peterek – M. Růžička, Polanský, Kohn – Tomas, Polák, Hampl – Kanko, Podešva, Ostřížek. Trenér: Marek.