Gólman Hliboký vychytal nulu

Plzeň - Lední hokej: V Krajské soutěži skupiny A prohrál HC Vipers s HC Tachov 0:6.

11.1.2013

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Formánek

V patnáctém kole Krajské soutěže Plzeňského kraje v ledním hokeji se v elitní skupině utkala mužstva HC Vipers a HC Tachov. Náš zástupce zvítězil přesvědčivě 0:6.

V plzeňské hale Kooperativy vstoupili do utkání lépe hosté. Už ve třetí minutě se po akci Schickera a Beleše trefil O. Malý – 0:1. „Trenér Brzobohatý měl kvůli zdravotním problémům k dispozici pouhých 11 hráčů, ale od úvodní buly bylo jasné, kdo bude na ledové ploše pánem. My výborně bruslili, přehrávali soupeře kombinačně a svou převahu vyjádřili gólem ve třetí minutě. V první třetině to ale byla naše jediná trefa," popsal úvod zápasu manažer HC Tachov Petr Vrána.

Také vstup do druhé třetiny se týmu HC Tachov vydařil a rychle navýšil svůj náskok brankami Skácela v 17. minutě a o dvě minuty později se trefil po individální akci Beleš. „Kluci měl stálou převahu, soupeře stejně jako v první třetině převyšovali ve všech herních činnostech. Ojedinělé šance soupeře spolehlivě pochytal gólman Hliboký, pro kterého byl zápas obzvlášť obtížný, protože za celý průběh na něj šlo minimum střel, takže se musel v „provozní" teplotě udržovat gólmanskými cvičeními v přerušené hře," poznamenal k druhé části hry tachovský manažer. Účet druhé třetiny uzavřel ve 28. minutě Raba – 0:4.

Třetí třetinu Tachov v pohodě dohrál a postupně zvýšil stav utkání na 6:0 po trefách Raby a kapitána Morgensteina, který tímto gólem ve 43. minutě završil gólový účet utkání. Šance soupeře v přesilovkách brilantně pochytal Hliboký a zcela zaslouženě si zapsal na své konto první vychytanou nulu v sezoně.

„Touto výhrou jsme si  upevnili třetí místo v tabulce s minimální dvoubodovou ztrátou na vedoucí celek a to máme ještě k dobru dvě odložená utkání," dodal Vrána.
Další zápas sehraje HC Tachov v sobotu 19. ledna od 19.30 na ZS v Rokycanech proti týmu Strašic a hned v neděli sehraje odložené utkání proti Holešovu od 17.30 v hale Kooperativy v Plzni.

HC Vipers – HC Tachov 0:6 (0:1,  0:3,  0:2).
Branky: 3. O. Malý (Beleš, Schicker), 17. Skácel (Mucha), 18. Beleš, 28. Raba (Malý, Beleš), 34. Raba, 41. Morgenstein (Krause, Salač). Rozhodčí: Liška – Malá, Šimurda. Vyloučení: 1:4. Hrálo se bez využití přesilovek a bez diváků.

Tachov: Hliboký – Černý, Lešňanský, Mucha, Schicker, Beleš, Morgenstein, Salač, Raba, Malý, Krause, Skácel. Trnér M. Brzobohatý.

11.1.2013 VSTUP DO DISKUSE

fotbal krajský přebor Vejprnice x Tachov
4

Rapid zdolal Lhotu. Tachov ve Vejprnicích potvrdil roli favorita

PROSTOR MEZI SOUČASNOU BUDOVOU gymnázia a hřištěm Základní škola Hornická připadne na výstavbu nové dvoupatrové  tělocvičny pro studenty gymnázia.

Tachovské gymnázium se dočká tělocvičny

Nález mrtvé sestřičky se natáčel v ruinách továrny

Šumava – V neděli TV Nova odvysílá už pátý díl druhé řady Policie Modrava, který nese název Sestřička. I při jeho natáčení se událo několik perliček, o něž se s Deníkem podělil režisér a autor celého projektu Jaroslav Soukup.

V Plané slavnostně otevřou kino. Nové prostory nabídnou tanec i přednášky

Planá - V Plané byla dokončena přestavba kina v multifunkční kulturní sál. Ten město Planá dosud postrádalo.

FOTOGALERIE: Nová hala nabídla desítky míst

Černošín – Nová pracovní místa pro několik desítek lidí vznikla přístavbou nové haly v areálu firmy Emz v Černošíně. Tento týden firma novou halu slavnostně otevřela a oslavila tak zároveň své dvacetileté působení ve městě.

Tachov chce ve Vejprnicích vyhrát

Tachovsko – Na hřiště svých soupeřů zajíždějí v sobotu všechny tři týmy, které zastupují tachovský okres v krajském fotbalovém přeboru. Víkend bude patřit soutěžím v dalších krajských a okresních třídách.