Gólman Hliboký vychytal nulu

Plzeň - Lední hokej: V Krajské soutěži skupiny A prohrál HC Vipers s HC Tachov 0:6.

11.1.2013

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Formánek

V patnáctém kole Krajské soutěže Plzeňského kraje v ledním hokeji se v elitní skupině utkala mužstva HC Vipers a HC Tachov. Náš zástupce zvítězil přesvědčivě 0:6.

V plzeňské hale Kooperativy vstoupili do utkání lépe hosté. Už ve třetí minutě se po akci Schickera a Beleše trefil O. Malý – 0:1. „Trenér Brzobohatý měl kvůli zdravotním problémům k dispozici pouhých 11 hráčů, ale od úvodní buly bylo jasné, kdo bude na ledové ploše pánem. My výborně bruslili, přehrávali soupeře kombinačně a svou převahu vyjádřili gólem ve třetí minutě. V první třetině to ale byla naše jediná trefa," popsal úvod zápasu manažer HC Tachov Petr Vrána.

Také vstup do druhé třetiny se týmu HC Tachov vydařil a rychle navýšil svůj náskok brankami Skácela v 17. minutě a o dvě minuty později se trefil po individální akci Beleš. „Kluci měl stálou převahu, soupeře stejně jako v první třetině převyšovali ve všech herních činnostech. Ojedinělé šance soupeře spolehlivě pochytal gólman Hliboký, pro kterého byl zápas obzvlášť obtížný, protože za celý průběh na něj šlo minimum střel, takže se musel v „provozní" teplotě udržovat gólmanskými cvičeními v přerušené hře," poznamenal k druhé části hry tachovský manažer. Účet druhé třetiny uzavřel ve 28. minutě Raba – 0:4.

Třetí třetinu Tachov v pohodě dohrál a postupně zvýšil stav utkání na 6:0 po trefách Raby a kapitána Morgensteina, který tímto gólem ve 43. minutě završil gólový účet utkání. Šance soupeře v přesilovkách brilantně pochytal Hliboký a zcela zaslouženě si zapsal na své konto první vychytanou nulu v sezoně.

„Touto výhrou jsme si  upevnili třetí místo v tabulce s minimální dvoubodovou ztrátou na vedoucí celek a to máme ještě k dobru dvě odložená utkání," dodal Vrána.
Další zápas sehraje HC Tachov v sobotu 19. ledna od 19.30 na ZS v Rokycanech proti týmu Strašic a hned v neděli sehraje odložené utkání proti Holešovu od 17.30 v hale Kooperativy v Plzni.

HC Vipers – HC Tachov 0:6 (0:1,  0:3,  0:2).
Branky: 3. O. Malý (Beleš, Schicker), 17. Skácel (Mucha), 18. Beleš, 28. Raba (Malý, Beleš), 34. Raba, 41. Morgenstein (Krause, Salač). Rozhodčí: Liška – Malá, Šimurda. Vyloučení: 1:4. Hrálo se bez využití přesilovek a bez diváků.

Tachov: Hliboký – Černý, Lešňanský, Mucha, Schicker, Beleš, Morgenstein, Salač, Raba, Malý, Krause, Skácel. Trnér M. Brzobohatý.

11.1.2013 VSTUP DO DISKUSE

Během nedělních ranních hodin byla v blízkosti vlakového nádraží v Plané nalezena mrtvola muže.

Pitva zatím jasno nepřinesla

Záchranáři trénovali havárii autobusu u Dolního Metelska.
EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZOVÁNO
35

Muzea na Tachovsku nabízí ucelený pohled na historii

Tachovsko – Muzeí je po Tachovsku rozeseto šestnáct. Do některých se návštěvníci mohou podívat během celého roku, jiná, většinou ta menší nebo soukromá, na zimní sezonu zavírají. Většina z nich se ale stále častěji snaží mimo vystavených expozic návštěvníky přilákat i na společenské, kulturní nebo vzdělávací akce.

Tachovské kino Mže promítne neprofesionální filmovou tvorbu

Tachov – Pátek je posledním dnem, kdy je ještě možné přihlásit amatérskou filmovou tvorbu do celostátní soutěže přehlídky neprofesionální tvorby Český videosalon 2017. Přehlídku filmů organizuje Městské kulturní středisko Tachov, a na promítání zve návštěvníky do kina Mže 1. dubna od 10 hodin.

Špičák - Do neděle 26. března se bude určitě lyžovat v největším železnorudském areálu Ski&Bike Špičák.

Karolína Strapková si z Humpolce přivezla titul mistryně republiky

Tachovsko – Talentovaná Karolina Strapková z klubu Lukostřelci Českého lesa se od víkendu stala nositelkou titulu Mistryně České republiky v halové lukostřelbě. Ve dnech 18. a 19. března se do Humpolce sjeli lukostřelci kategorií starší a mladší žáci z celé České republiky, aby zde dva dny zápolili v halové lukostřelbě.