HC Tachov deklasoval Ves Touškov

Tachov – V desátém kole skupiny A Krajské soutěže mužů v ledním hokeji zajížděl tým HC Tachov A do plzeňské ČEZ arény II, soupeřem byl tým Ves Touškov.

29.11.2012

Ilustrační fotoFoto: Deník/Pavel Sonnek

Tachov chtěl odčinit porážku z devátého kola z Klatov, kde podlehl Malé Vísce 3:1 a v tabulce tím spadl na čtvrté místo.

Od úvodního hvizdu se hrál rychlý hokej s šancemi na obou stranách. Na úvodní branku se čekalo do 11. minuty, kdy se trefil kapitán Morgenstein. Za necelou minutu zvýšil náskok Tachova Malý po přihrávce Raby a další branku Tachova přidal tvrdou střelou od modré obránce Lešňanský po přihrávce Schickera. Soupeři se podařilo snížit na 3:1, kdy se prosadil nejlepší hráč domácích Šanda.

Tachov od konce první třetiny diktoval tempo a dobrým bruslením a napadáním nutil soupeře k chybám. Ti hrozili pouze z ojedinělých brejků, které spolehlivě pochytal gólman Hliboký, jenž opět v brance čaroval. Ve druhé třetině padl pouze jeden gól z hole Radka Dlouhého a náskok Tachova se zvýšil na pohodlných 4:1.

Třetí třetina se opět odehrávala v režii Tachova, gólman Hliboký přepustil svoje místo dorostenci Procházkovi. Hned v úvodu se trefil Martinec po přihrávce Krauseho a přestože soupeř ještě dokázal snížit na 5:2 Roupcem, Tachov za necelou půlminutu skóre opět navýšil Dlouhým po asistenci Malého a pokračoval ve výborném výkonu až do závěrečné sirény. Góly ještě přidali Schicker po přihrávkách Černého a Morgensteina a skóre uzavřel Bolonin po přihrávce Malého.

Tachov naplnil svůj potenciál, spravil si chuť po nevydařeném utkání v Klatovech a vrátil se na třetí místo v tabulce.

Další zápas čeká hráče Tachova na domácím ledě v pátek 7. prosince, a to s loňským vítězem základní části soutěže SK z Bor. Srdečně zveme všechny příznivce ledního hokeje.

Ves Touškov – HC Tachov 2:8 (1:3, 0:1, 1:4).

Branky: 13. Šanda (Kalina), 35. Roupec (Kala) – 11. Morgenstein, 11. Malý (Raba), 12. Lešňanský (Schicker), 25. Dlouhý, 31. Martinec (Krause), 35. Dlouhý (Malý), 37. Schicker (Černý, Morgenstein), 44. Bolonin (Malý).

Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. Rozhodčí: Tolar – Vališ, Vintr.

Ves Touškov: Vileta – Gabrlík, Nachtmann, Houška, Sova, Kalina, Roupec, Markov, Šanda, Kala, M. Sedláček, A. Sedláček, Trachta, Šulan. Trenér: J. Sedláček.

HC Tachov: Hliboký, Procházka – Černý, Klíma, Lešňanský, Mucha, Bolonin – Schicker, Beleš, Morgenstein – Raba, Malý, Dlouhý – Báča, Martinec, Krause. Trenér: Brzobohatý.