Hliboký si připsal asistenci

Tachov - Lední hokej: V elitní skupině krajské soutěže měl domácí Tachov jasně navrch.

30.10.2014

HC Tachov – Buldoci Stříbro 7:2Foto: DENÍK/Jiří Kohout

Okresní derby v krajské soutěži skupiny A v ledním hokeji ovládlo jasně mužstvo HC Tachov. Stříbrské Buldoky porazilo 7:2. Zápas sliboval rychlý hokej, v dresu stříbrských září loňská posila Jiří Jonák, bývalý hráč extraligové Plzně, ale ani on neodvrátil jasnou prohru Buldoků 7:2.

„Teprve v pátém kole jsme chytili formu z předchozí sezony, kdy kluci prohráli až ve finále play-off s týmem Klabavy a konečně se prosadili i střelecky," pochvaloval si manažer HC Tachov Petr Vrána.

Domácí šli rychle do vedení, když ve druhé minutě rozvlnil síť za zády Packana domácí Mucha. „Mužstvo předvádělo rychlý kombinační hokej a všechny tři útoky si vytvářely šance. Soupeř nestíhal bruslařsky, my rotovali v rozích a tlak dokázali přetavit v další branku," komentoval další průběh zápasu manažer. V 11. minutě zvýšil vedení Tachova Schicker. Domácí pokračovali v soustředěném výkonu a ve 13. minutě se trefil Dlouhý – 3:0.

Ani ve druhé třetině nebylo pochyb, kdo je na ledě pánem. V 17. minutě se trefil Martinec, který zvyšoval už na 4:0. Domácí povolili soupeři pouze ojedinělé brejky, které ovšem skvěle chytající Hliboký perfektně pokryl. Naopak to byl domácí Malý, který vybojoval puk na chybující obraně soupeře a po samostatné akci zvýšil na 5:0. „Ani to klukům nestačilo a ještě před druhou sirénou dal na 6:0 Mucha, kterému přihrál gólman Hliboký, jenž tak korunoval svůj skvělý výkon," zářil spokojeností tachovský manažer.

Třetí třetinu už domácí kontrolovali hru. Ve 36. minutě zvýšil Hřebík na 7:0 a domácí poněkud zvolnili tempo. Hosté toho využili a dostali se do několika příležitostí. Ve 39. minutě se prosadil Dráždil a snížil na 7:1. Poslední změnu skóre přinesla 42. minuta, kdy se trefil stříbrský Sládek.

„Kromě plného bodového zisku mě i trenéra Brzobohatého potěšil skvělý týmový výkon, zlepšená souhra a také produktivita střelců," dodal k vydařenému utkání Vrána.

HC Tachov – Buldoci Stříbro 7:2
Třetiny: 3:0, 3:0, 1:2. Branky: 2. Mucha (Beleš), 13. Schicker (Beleš), 13. Dlouhý (Malý), 17. Martinec, 22. Malý, 29. Mucha (Hliboký), 36. Hřebík – 39. Dráždil (Staněk), 42. Sládek (Jonák, Polívka). Vyloučení: 6:6. Diváci: 20.

Tachov: Hliboký – Mucha, Klíma, Lešňanský, Bolonin, Švagr, Beleš, Šmejkal, Malý, Martinec, Dlouhý, Báča, Schicker, Hřebík. Trenér M. Brzobohatý.

Buldoci: Packan – Bobr, Staněk, Šůcha, Dráždil, Jonák, Černoch, Sládek, Holák, Červenka, Polívka, Seknička, Velich. Trenér P. Bobr.

Další utkání sehrají Tachované v Kooperativě aréně ve čtvrtek 6. listopadu od 18:30 s týmem Horní Lukavice a hned následující den se představí na domácím ledě, kdy od od 20.15 hodin hostí SK z Bor.