První utkání krajské ligy skupiny C bez kanonýra Botchera bezdružičtí Kohouti zvládli, když za soupeře měli poslední tým D. Kamenice. Domácí prohráli 2:10. V sestavě Jiskry se však projevila spousta absencí. Kromě Bottchera chyběli Martin Velich, Mojžíšek, Ryneš a Kocourek.

Kohouti neponechali nic náhodě a hned od úvodu se s vervou pustili do soupeře. Kanonádu zahájil nově složený první útok s Markem Kalistou, který v něm nahradil Bottchera. Do vedení poslal hosty v první minutě Boček – 0:1. O minutu později už to bylo 0:2, když zakončoval Marek Kalista. Domácí se úporně bránili, ale v polovině třetiny si vyjel na výlet obránce Horna a nedal Tichovi šanci – 0:3. V poslední minutě pak zvyšoval na 0:4 Petřina.

Také druhá třetina byla v režii Kohoutů. I když se hned v úvodu od Semeráda odrazil puk Raisovi do sítě, branku připsali rozhodčí Kasíkovi – 1:4. Pak se opět rozjel gólostroj Kohoutů. Nejprve se do střelecké listiny zapsal Daliman a po té i nový hráč Štengl – 1:6. V poslední minutě přidala Jiskra další dvě branky. Nejprve Boček a těsně před sirenou i mladý Seknička zvýšili na 1:7 respektive 1:8.

Poslední třetina se mohla odehrát už v klidu, ale domácí však viditelně přitvrdili a tak došlo i na vylučování. Nejprve přesilovku využili Kameničtí a snížili Hlaváčem na 2:8. V přesilovce skórovali i hosté, když se trefil kapitán Seknička – 2:9. Ten měl i poslední slovo v zápase, když přetavil nádherné uvolnění Štenglem na desátý gól v Tichově kleci. „K utkání jsme nastupovali s obavami, co udělá absence tolika hráčů. Už první minuty však kluky uklidnily a o výsledku nebylo pochyb. Mile svým výkonem překvapil Jakub Štengl, který by měl nahradit Bottchera. Teď nás čekají zápasy se soupeři z čela tabulky, kde chceme také uspět,“ řekl s odhodláním vedoucí Jiskry Petr Kalista.

D. Kamenice - J. Bezdružice 2:10

Třetiny: 0:4,1:4,1:2. Branky: Boček 2, Seknička starší 2, Daliman, Horna, Seknička mladší, Marek Kalista, Petřina. Rozhodčí: Vališ – Kučera, Vintr. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 15.

Jiskra: Reis – Horna, Šmat – Semerád, Řezníček – Marek Kalista, Boček, Daliman. Petřina, Seknička st., Seknička ml., Štengl.