Hosté se postarali o senzaci

Plzeň - Lední hokej-play off: HC Klaustimber-HC Stříbro 06 6:6, nulašestka smazala pětigólové manko.

28.3.2013

První semifinále play off Krajské soutěže Plzeňského kraje skupiny C v ledním hokeji přineslo velké překvapení. Náš zástupce v soutěži, HC Stříbro 06, byl hostem HC Klaustimber a po dvou třetinách prohrával s domácím týmem 6:1. V poslední třetině přišlo vzepětí nulašestky, která dokázala zápas zremizovat na 6:6.

Domácí Klaustimber v plzeňské hale Kooperativy nachytal už ve druhé minutě stříbrské hokejisty v nedbalkách a a zásluhou Vraného šel do vedení – 1:0. Neuběhly ani celé čtyři minuty a Nemeš zvýšil na 2:0. O 57 vteřin později svítil na ukazateli stav 3:0. Za domácí se opět prosadil Vraný. Stříbrští snad byli ještě v kabině a jejich „ospalost" je přišla na tříbrankové manko. V dalších minutách se snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale na jejich kontě svítila po první třetině stále nula. Neprosadili se už ani domácí, a tak měli Stříbrští o přestávce o čem přemýšlet.

Moc toho nevymysleli, jelikož po pěti minutách druhé třetiny inkasovali čtvrtou branku z hole Jandy. Zdecimovaní hosté dostali tři minuty na to další branku a byli „na ručník". První trefu zaznamenali ve 26. minutě, kdy se trefil Sasz – 5:1. Jakékoliv šance na probuzení celku Stříbra mu vzal ještě do konce třetiny Nemeš – 6:1.
Poslední část se měla podle stavu dohrát z povinnosti, ale opak byl pravdou. Domácí pod dojmem dostatečného náskoku polevili a nulašestka začala pomalu smazávat pětibrankové manko. Po šestadvaceti vteřinách závěrečné třetiny se trefil Matys, ovšem nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo utkání dostat dramatický náboj. Stav 6:2 trval do 37. minuty, kdy snížil kapitán Sasz –  6:3. Když za necelé tři minuty se trefil J. Velich, svitla hostům naděje. Domácí znejistěli a už nedokázali zastavit nadšeně bojující a rozjeté stříbrské hráče. Ve 41. minutě bylo po náskoku Klaustimberu. Nejdříve skóroval Polák a senzaci dokonal po dalších třinácti vteřinách Průša – 6:6. Ačkoliv do konce utkání zbývaly ještě čtyři minuty, stav už se nezměnil.

HC Klaustimber – HC Stříbro 0:6  6:6 (3:0, 3:1, 0:5).
Branky: 2. Vraný (Janda), 5. Nemeš (Dolák), 6. Vraný, 21. Janda (Vraný), 24. Dolák (Filip), 28. Nemeš (Filip) – 26. Sasz (J. Turek, Průša), 31. Matys (J. Turek), 37. Sasz, 33. J. Velich (Rajchl), 41. T. Polák (Rajchl), 41. Průša. Rozhodčí: Klimeš – Koreš, Mudra. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 20.
Stříbro 06: Kolena, Šaman – Macák, Křelovec, Rataj, J.Velich, Rajchl, J. Turek, Průša, Sasz, M. Velich, Matys, Polák, Jahoda.

Odvetné utkání se hraje v sobotu od 12.45 hodin na ZS KOOP Plzeň.

28.3.2013 VSTUP DO DISKUSE

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.