Hráči Tatranu deklasovali Díly, dali jim desítku

Přimda – Jasným vítězstvím domácího favorita skončilo na ledě zimního stadionu v Tachově hokejové utkání regionálního přeboru mezi Tatranem Přimda a Sokolem Díly. Přimda zvítězil 10:3.

16.12.2011

Hokejisté Tatranu Přimda (v červenočerných dresech) na zimním stadionu v Tachově jasně přehráli celek Sokola DílyFoto: DENÍK/Jiří Kohout

Sokolové z Chodska odolávali pouze v první třetině, kdy byli rovnocenným soupeřem. Dokonce se dostali hned po 39 vteřinách hry do vedení, které si dokázali udržet do třinácté minuty. Vedoucí gól hostí vstřelil po přihrávce Škultétyho Mazanec, ve třinácté minutě ale začali úřadovat bratři Ondřej a Jaroslav Malých, kteří společně s Romanem Rabou nasbírali dohromady šestnáct kanadských bodů. Ve 13. minutě tedy vyrovnal po individuální akci Ondřej Malý, minutu na to zvýšil na 2:1 jeho bratr Jaroslav.

Po přestávce pokračovala Přimda v náporu a postupně po brankách O. Malého a Brouzdy zvýšila na rozdíl tří branek. Ve 25. minutě sice snížil na 2:4 z pohledu Dílů opět Mazanec, ale o necelých pět minut později J. Malý zvýšil znovu na rozdíl tří gólů. Na konci druhé třetiny pak dílský Smutný ještě skóre upravil, ale ze strany hostujícího mužstva to bylo vše.

Třetí třetina už patřila Tatranu, který postupně vsítil pět gólů, když se trefili dvakrát Raba a J. Malý a jednou O. Malý.

Trojice přimdských kanonýrů (Raba, O. Malý a J. Malý) si zápisy ve statistice utkání upevnila své pozice mezi nejlepšími hráči v kanadském bodování soutěže.

Tatran Přimda – Sokol Díly 10:3 (2:1, 3:2, 5:0)

Branky a nahrávky: 13. O. Malý, 14. J. Malý (Raba), 22. O. Malý (Brouzda, Raba), 23. Brouzda (Raba), 30. J. Malý (O. Malý), 42. Raba (E. Salač), 44. J. Malý (Raba, Mucha), 47. Raba, 52. O. Malý, 54. J. Malý (O. Malý) – 1. Mazanec (Škultéty), 25. Mazanec, 36. Smutný (Škultéty).

Rozhodčí: Daněk, Laurenčíková, Švagr. Vyloučení: 3:4. Diváci: 37.

Tatran Přimda: Hrabák – Mucha, Brouzda, E. Salač, L. Salač, Raba, Poznán, O. Malý, Laurenčík J. Malý, Koryťák.

Sokol Díly: Sokol – Mazanec, Škultéty, Knopf, Smutný, Rajal, Bauer, Bursík, Rojt, Jandík.

Auto po nehodě začalo hořet. U Boru zasahovali i letečtí záchranáři

Bor - Pět lidí se zranilo v noci na neděli při požáru osobního auta po havárii u Vysočan u Boru na Tachovsku.

Na místě shořelehého domu se mrtvola nenašla

Chodová Planá – Příběh vyhořelého domu v centru Chodové Plané pokračoval ještě v pátek dopoledne. Jak Deník zjistil, ve čtvrtek při prohledávání objektu tři psi nezávisle na sobě určili místo, které by mohlo ukrývat mrtvolu.

Chyťte doktora! Nemocnice kupují studenty i za 100 000 korun

Více než třetina špitálů láká adepty medicíny na štědrá stipendia, vyplývá z ankety regionálních redakcí Deníku. Další nemocnice to plánují.