Jiskra do play off neproklouzla

Rokycany - Hokej: Bezdružičtí prohráli v posledním utkání základní části KS s HC Příkosice 4:8.

27.1.2015

V posledním kole Krajské soutěže Plzeňského kraje skupiny D v ledním hokeji zajížděli bezdružičtí Kohouti do Rokycan, kde se utkali s tradičním nepříjemným soupeřem HC Příkosice. Jen výhra je mohla posunout do play-off. Nestalo se tak. Chléb se lámal v prostřední třetině a domácí zvítězili 8:4.

V první třetině byli Kohouti lepším týmem a také se ujali vedení brankami Sekničky a Bottchera. V dalším průběhu třetiny ještě neproměnili několik slibných příležitostí.

Ve druhé třetině se však bezdružičtí zadáci dopouštěli zbytečných chyb a soupeř je tvrdě trestal. Zejména k neudržení byl střelec Balej, který utkání rozhodl.

Do poslední třetiny šli Kohouti s velkým odhodláním, ale proti kvalitnímu soupeři už neměli síly zápas otočit.

„V důležitém utkání nám vyšla pouze první třetina, potom už byl soupeř lepší a možná v některých fázích i šťastnější. My dostali hodně laciné góly. Porážka pro nás znamená, že poprvé nepostupujeme do play-off," neskrýval zklamání vedoucí mužstva J. Bezdružice Petr Kalista.

„Celkově se nám letošní sezona moc nepovedla. Dokázali jsme držet krok se všemi soupeři, vyhráli důležité zápasy, ale pak zase zbytečně prohrávali. Problémem je pro nás velmi úzký kádr, začali jsme s 18 hráči, ale dohrávali na dvě pětky. Některým klukům zaměstnání nedovolovalo se účastnit tréninků i zápasů. Jsme jediné družstvo na Tachovsku, které hraje krajskou soutěž a nemá vlastní zimní stadion. Na tréninky i zápasy musíme dojíždět do Plzně, což není zrovna levná záležitost. Chybí nám i mladší generace. Abychom uspěli příští rok, musíme tým doplnit o některé kvalitní posily," ohlédl se letmo za sezonou Kalista.

HC Příkosice – J. Bezdružice 8:4
Třetiny: 1:2, 3:0, 4:2. Branky Jiskry: Bottcher 2, Seknička, Janota. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 10.

Jiskra: Kocourek - Horna, Šmat – Hlaváč, Vacata - Janota, Bottcher, Kalista - Gazdík, Petřina, Seknička.

27.1.2015 VSTUP DO DISKUSE

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Jasná obloha nad Borem nabídla barevnou podívanou.
33

Draci se vznášeli nad Borem

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Stavitelé chrámů vystavovali v Paříži

Tachov – Už během loňského školního roku se žáci Základní školy Kostelní Tachov zapojili do projektu Hraví architekt – hraví stavitelé chrámů.

Zlatá hlavička Koláře: Viktoria dobyla Letnou!

Praha – Dokázali to! Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili i v desátém kole první ligy. V Praze na Letné porazili Spartu 1:0 brankou Daniela Koláře. Zároveň desátým vítězstvím v řadě překonali rekord Sparty z podzimu 2011 v počtu vítězství od začátku sezony.