Jiskra do play off neproklouzla

Rokycany - Hokej: Bezdružičtí prohráli v posledním utkání základní části KS s HC Příkosice 4:8.

27.1.2015

V posledním kole Krajské soutěže Plzeňského kraje skupiny D v ledním hokeji zajížděli bezdružičtí Kohouti do Rokycan, kde se utkali s tradičním nepříjemným soupeřem HC Příkosice. Jen výhra je mohla posunout do play-off. Nestalo se tak. Chléb se lámal v prostřední třetině a domácí zvítězili 8:4.

V první třetině byli Kohouti lepším týmem a také se ujali vedení brankami Sekničky a Bottchera. V dalším průběhu třetiny ještě neproměnili několik slibných příležitostí.

Ve druhé třetině se však bezdružičtí zadáci dopouštěli zbytečných chyb a soupeř je tvrdě trestal. Zejména k neudržení byl střelec Balej, který utkání rozhodl.

Do poslední třetiny šli Kohouti s velkým odhodláním, ale proti kvalitnímu soupeři už neměli síly zápas otočit.

„V důležitém utkání nám vyšla pouze první třetina, potom už byl soupeř lepší a možná v některých fázích i šťastnější. My dostali hodně laciné góly. Porážka pro nás znamená, že poprvé nepostupujeme do play-off," neskrýval zklamání vedoucí mužstva J. Bezdružice Petr Kalista.

„Celkově se nám letošní sezona moc nepovedla. Dokázali jsme držet krok se všemi soupeři, vyhráli důležité zápasy, ale pak zase zbytečně prohrávali. Problémem je pro nás velmi úzký kádr, začali jsme s 18 hráči, ale dohrávali na dvě pětky. Některým klukům zaměstnání nedovolovalo se účastnit tréninků i zápasů. Jsme jediné družstvo na Tachovsku, které hraje krajskou soutěž a nemá vlastní zimní stadion. Na tréninky i zápasy musíme dojíždět do Plzně, což není zrovna levná záležitost. Chybí nám i mladší generace. Abychom uspěli příští rok, musíme tým doplnit o některé kvalitní posily," ohlédl se letmo za sezonou Kalista.

HC Příkosice – J. Bezdružice 8:4
Třetiny: 1:2, 3:0, 4:2. Branky Jiskry: Bottcher 2, Seknička, Janota. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 10.

Jiskra: Kocourek - Horna, Šmat – Hlaváč, Vacata - Janota, Bottcher, Kalista - Gazdík, Petřina, Seknička.

27.1.2015 VSTUP DO DISKUSE

V Tachově zasahovali hasiči při likvidaci stovky metrů dlouhé ropné skvrny na komunikaci.
13

FOTO, VIDEO: Ulicemi Tachova tekla nafta, skvrna se táhla devět set metrů

Robert Gilbert přebírá 5. května 2016 dekret o udělení čestného občanství Domažlic z rukou starosty Miroslava Macha.

Zemřel Robert Gilbert, velitel jednotky, která osvobodila Domažlice

Kladruby – Uplynulý víkend patřil v Kladrubech pouti. Tradičně už ji město Kladruby pořádá na několika stanovištích, kde si každý návštěvník pouti najde to, co je mu nejbližší.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Maršovy Chody – Vavřineckou pouť slavili o uplynulém víkendu obyvatelé obce Maršovy Chody.

Jana Míková se opět prosadila na stupně vítězů

Tachov – Opět na stupních vítězů, a to dokonce mezi staršími jezdci, stanula při jednom ze svých letních startů mladá tachovská automobilová závodnice Jana Míková.