Už jedenácté kolo krajské soutěže Plzeňského kraje skupiny C svedlo dohromady soupeře z opačných polů tabuky. Dosud čtvrtá Jiskra Bezdružice hostila dobře hrající zálohu Chotíkova a měla s ní nečekaně hodně práce. Po vyrovnaných třetinách zvítězila 4:1 a potvrdila papírové předpoklady.

Už první třetina naznačila, že soupeř nebude z nejlehčích. Kocourek v brance Kohoutů se měl co ohánět aby udržel čisté konto a domácí několikrát podržel. Stejně dobře si vedl na druhé straně Suda. K vidění byl svižný hokej. Kohouti získali brankově navrch po střele Bottchera v závěru třetiny 1:0. I druhá třetina pokračovala v duchu rychlého kombinačního hokeje, kde dominovali gólmani. Domácí však přece jen byli produktivnější. Nejprve Mojžíšek po akci celého útoku zvýšil na 2:0 a do přestávky pak svojí druhou trefou v zápase překonal jinak výborného Sudu kanonýr Bottcher – 3:0.

V závěrečné třetině se hosté snažili udělat něco s nepříznivým stavem, ale v cestě jim stál tentokrát vynikající Kocourek. A když v polovině třetiny si vyjel na svůj obvyklý výlet k soupeřově brance M. Velich, aby jej zakončil chytrým gólem zpoza branky na 4:0, bylo o výsledku rozhodnuto. Škoda, že po nahození Bohma propadl v závěru puk výstrojí do branky, pokazil mu tak první nulu v letošním ročníku.

„Bez dvou distancovaných opor (Boček, Marek Kalista), jsme měli proti výtečně hrajícímu soupeři těžkou roli. Kluci ji však zvládli na výbornou a držíme se tak stále v popředí tabulky. Tentokrát musím vyzdvihnout výkon Kocourka, který nás podržel a na vítězství má velký podíl,“ hodnotil utkání vedoucí Jiskry Petr Kalista.

J. Bezdružice - HC Chotíkov B 4:1 Třetiny: 1:0,2:0,1:1. Branky: Bottcher 2, M. Velich Mojžíšek – Bohm. Rozhodčí: Markov – Kotyza, Sýkora. Vyloučení: 6:7. Diváci: 20.

Jiskra: Kocourek – Šmat, Horna - M.Velich, Semerád – M. Kalista, Bottcher, Daliman - Seknička ml., Seknička st., Mojžíšek, Petřina, Řezníček.