Kolena vychytal stříbrským bod

TACHOV - Jeden z posledních hokejových zápasů roku mohli sledovat diváci v sobotu 29. prosince na zimním stadionu v Tachově

30.12.2007

Na snímku hokejisté Stříbra (v zelenobílém) zvyšují na 0:2.Foto: DENÍK/Jiří Kohout

V pohledném utkání krajského přeboru II. Třídy se rozešli remízou 3:3 hráči RABIDu Tachov a HC Stříbro 06. Utkání lépe začali hráči Stříbra, domácí otočili ve druhé třetině a nerozhodný výsledek zajistil po přihrávce od Hrada a Turka dvě minuty před koncem duelu Tomáš Polák.

RABID neproměňoval šance a hosty tentokráte podržel svým výkonem gólman Kolena. Po úvodním hvizdu rozhodčího Šína několikrát prověřili stříbrského brankáře hráči RABIDu, ale ten odolal všem střeleckým pokusům. Poté se osmělili i Stříbrští, ale utkání bylo stále bez branek. Ve 13. minutě využili při hře čtyři na čtyři chybu domácích hosté a šli do vedení Tomášem Polákem - 0:1.

Na obou stranách byly ještě drobné šance, ale výsledek se nezměnil. Ve druhé třetině často chybovali domácí v rozehrávce a toho využil Krištofovič a zvýšil na 0:2. Ve 23. minutě snížil po pěkné příhře od Jirouška na 1:2 Bubenščikov. O šest minut později se domácí dočkali vyrovnání na 2:2. Po přihrávce dobře hrajícího Záveského skoroval Kára.

Potom si RABID vytvořil tlak, ale stejně jako v první třetině nedával i ty nejvyloženější šance. V posledních vteřinách poslední minuty druhé části hry obrátil skóre ve prospěch domácích Bubenščikov - 3:2.

Poslední třetinu začali lépe hosté. Ani oni neproměňovali šance. Ve 42. minutě jim nebyla pro ofsajd na modré vyrovnávací branka uznána. O minutu poté dobře střílel na druhé straně Záveský. V 52. minutě vyrovnal na konečných 3:3 Tomáš Polák a zajistil stříbrským cenný bod. Asistent kapitána Stříbra Václav Kanta pochválil tým za zlepšený výkon a hlavně "vysekl" pochvalu svému brankáři Kolenovi, který držel tým až do závěrečného hvizdu.

Posteskl si pouze nad neproměňováním šancí. Hrající trenér domácích Martin Záveský k utkání: "Nejsem spokojený s předvedenou hrou a hlavně s neproměňováním šancí. V první třetině jsme si vynutili tlak, ale zradila nás špatná koncovka. Bod beru, mrzí mne pouze vyrovnávací branka, která byla dosti nešťastná,“ uvedl Záveský.

Třetiny: 0:1, 3:1, 0:1

Branky: Bubenščikov (23. a 36.), 29. Kára - T. Polák (13. a 52.), 20. Krištofovič

Rozhodčí: Šín - Jadlovský, Mašát

Vyloučení: 6:7 (navíc Průša 10 min. - OT)

Využití: 0:0

Diváci: 50

RABID: Kouba - Priadka, Čermák, Sedlák, Nešvera, Jiroušek, Bubenščikov, Brzobohatý, Gabriško, Křemen, Šujan, Kára, Kostroun, Záveský, Zahradník. Hrající trenér Martin Záveský.

HC Stříbro 06: Kolena - Krištofovič, Rataj, Turek Fr., Cingroš, Hrad, Turek J., Sasz, Polák T., Kanta, Mareš, Šmolík, Průša. Hrající trenér Michal Sasz.

30.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Z atletického mistrovství západočeských krajů.
13

Andrea Gabrišková z Baníku Stříbro vybojovala tři zlaté medaile

Zloděj řádící na Tachovsku je dopaden

Tip na výlet: Po třech letech se vylíhli pštrosi

Plzeň - V plzeňské zoologické zahradě se na konci června vylíhla dvě mláďata pštrosa nandu.

Informace ze Stříbra nově v aplikaci V Obraze

Stříbro – To, že se vedení města Stříbra moderním technologiím rozhodně nebrání, dokázalo již pokrytím centra bezplatnou wifi.

Tachov – K prvnímu přípravnému utkání před zahájením krajského fotbalového přeboru nastoupili ve středu večer na hřišti v Tachově domácí fotbalisté.

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.