Plzeň udolala lídra v prodloužení, trefil se Hanzlík

Plzeň /AKTUALIZOVÁNO/ - S končícím přesčasem se zdálo, že se v Plzni schyluje počtvrté v sezoně k penaltové koncovce.

16.10.2009

Hokej Plzeň vs. Vítkovice 4:3Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Domácí ale nasadili ještě ke zteči. Kluzištěm prolétl jako šíp Vampola, přistrčil vpravo jedoucímu Hanzlíkovi a ten parádní ranou zavěsil.

K nájezdovému rozuzlení chybělo jedenáct vteřin.

Hokejová Plzeň tak porazila v prodloužení Vítkovice 4:3, počtvrté v řadě vyhrála a v tabulce poskočila na čtvrtou příčku. Ostravany i jednobodový zisk udržel dál na čele extraligy.

„Bylo jasné, že Petr to vezme přes celé hřiště. Jel jsem mu na pomoc a se štěstím jsem se trefil,“ říkal po boji Hanzlík. Dvoubodový zisk proti Vítkovicím si považoval. „Soupeř hrál výborně a také jsme nemuseli mít nic,“ připomněl stav po čtyřiceti minutách. To indiáni prohrávali 1:3.

„V druhé třetině to z naší strany nebylo ani tréninkové nasazení. Hrůza,“ zlobil se trenér Marian Jelínek.

V osmé minutě sice Heřman prostrčil puk pod pod betony vítkovického Šindeláře a video gól potvrdilo, ale pak se trefovali hosté.

Dvakrát využili nájezdu do odkryté plzeňské obrany, potřetí se prosadil golfovou střelou v početní výhodě Burger.

Vítkovičtí v těch chvílích dominovali. Zavřeli střední pásmo a domácí se nastraženou sítí plnou vysokých hráčů v čele s novicem Malíkem probíjeli těžko.

Až do 46. minuty, kdy se ujala přesilovková teč Bomersbacka. Záhy mohl srovnat Matějovský, ale v nájezdu přestřelil. „Bouřka v kabině nás probrala,“ říkal Jelínek. V závěru třetiny trefil Benda zdálky břevno a Vlasák z dorážky posunul Plzeň k zisku bodu, který nezůstal tentokrát poslední.

„Není to poprvé, co jsme takhle ztratili vedení,“ litoval vítkovický asistent Kamil Konečný.

Plzeňští zkusí protáhnout vítěznou šňůru i v neděli na ledě Českých Budějovic.

Marian Jelínek (Plzeň): Vážím si dvou získaných bodů, ale náš výkon ve druhé třetině byl hodně špatný. To nebylo ani tréninkové nasazení. Po bouřce v kabině se ale tým zase zvedl a dokázal nepříznivý stav ještě otočit. To je pozitivní, ovšem nesmí nás to ukolébat a naopak si musíme důrazně probrat důvody proč jsme se do takového stavu dostali.

Kamil Konečný (Vítkovice): Pro nás je výsledek zklamáním. Nikoliv herně, zvlášt druhou třetinu jsme zvládli výborně, vedli jsme o dva góly, ale náskok jsme po hrubých chybách nikoliv poprvé zase ztratili. Malík ve svém prvním utkání za Vítkovice ukázal své přednosti, takže si můžeme jen přát, aby v takových výkonech pokračoval.

Plzeň – Vítkovice 4:3 pp

Třetiny: 1:1, 0:2, 2:0 – 1:0.

Branky a nahrávky: 8. Heřman (Dvořák), 46. Bomersback (Benda, Modrý), 58. Vlasák (Benda, Scofield), 65. Hanzlík (Vampola) – 16. Kvapil (Sičák, Rehák), 31. Ujčík (Kvapil), 36. Burger (Sičák, Hubáček). Rozhodčí: Salminen, Šindler – Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:6, využití: 1:1. Diváků: 7075.

Muž zápasu: Bomersback.

Plzeň: Salfický – Jeřábek, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Benda, Dresler, Mezei – Bomersback, Straka, Vlasák – Vampola, Kracík, Matějovský – Scofield, Kovář, Tvrdík – Adamský, Heřman, Dvořák. Trenér: Jelínek.

Vítkovice: Šindelář – Sičák, Voráček, Kuboš, Stehlík, Malík, Rehák, Trnka – Klímek, Burger, Hubáček – Treille, Štefanka, Varaďa – Ujčík, Hruška, Kvapil – Šedivý, Roman, Szturc. Trenér: Hadamczik

Autor: Karel Sopr

16.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.