Plzeň své fanoušky doma nezklamala

Plzeň /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Plzně zůstali na vítězné vlně i po úvodním vystoupení na domácím ledě. Kladno v pátek zdolali před téměř vyprodanou ČEZ Arenou stejně jako předtím v zahajovacím dějství extraligy Brno 2:1.

11.9.2009

Hokej Plzeň vs. Kladno 2:1Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Po devatenácti vteřinách hry sice kladenský kapitán Patera trefil tyč, ale pak se zápas dlouho odvíjel v režii domácích. K otevření skóre jim však nepomohli ani tři početní výhody v řadě. Jen v 7. minutě Kopřivu v brance hostů prověřil Kovář po přiťuknutí Matějovského. Na druhé straně ale do Pöpperleho pálil sám Tenkrát. Opět Kovář vyslal do brejku kanadskou posilu Bomersbacka, ale ani z toho gól nebyl. Plzeňský brankář zase zlikvidoval šanci najíždějícího Bělohlava. Domácí potom sice odolali dlouhému oslabení, dvě minuty dokonce o dva muže, ale pak se přece měnilo skóre. To se kladenský Šmach v samém závěru třetiny trefil při hře čtyři na čtyři z kruhu nad pravé rameno Pöpperleho.

Druhé dějství otevřeli domácí drtivým náporem, ale komplikované akce k vyrovnání nevedly. Naopak znovu Šmach mohl po nájezdu zvýšit náskok hostů, ale Pöpperle svůj tým podržel. Blízko gólu byl paradoxně v oslabení rovněž domácí Vlasák, který unikl se Strakou. První pokus poslal ale do Kopřivy a z dorážky puk projel podél branky, ale těsně minul klec.

Sedm a půl tisíce diváků v bouřící hale se však přece jen dočkalo. A hned dvakrát. V 47. minutě sice Plzeň nevyužila desátou přesilovku, ale pokračovala v tlaku. Bomersback postrčil puk na volného Vlasáka a ten ranou do odkryté branky odčaroval kouzlo Kopřivy. A minutu nato stejný útočník strhl vedení na stranu domácích úspěšnou exekucí trestného střílení za zahákování Adamského v šanci. Trefou mezi nohy brankáře zařídil domácím výhru. Hosté se ještě tlačili za vyrovnáním, měli početní výhodu, kterou navíc umocnili odvoláním brankáře, tři body však zůstaly na západě.

Marian Jelínek (Plzeň): Je to, jako bychom hráli fotbal a ne hokej. Na kladenského gólmana jsme vyslali 46 čistých střel, to je tak šedesátka zásahů a dali jsme jen dva góly. Nešly nám přesilovky. Nicméně vydřené tři body jsou nesmírně cenné. Tým znovu ukázal obrovskou bojovnost a vůli po vítězství. Atmosféra v hale byla úžasná.

Petr Kasík (Kladno): Našim hráčům nelze upřít bojovnost, ale bohužel na nějaký zisk to nestačilo. Byli jsme příliš vylučováni a také se v klidu chceme kouknout na tu penaltu, která byla proti nám. A dvě desítky pro Pateru? Asi řekl rozhodčímu pravdu a za pravdu byl upálen i mistr Jan Hus. Ale oslabil tým a musí počítat s nějakou odezvou.

Plzeň – Kladno 2:1

Muž zápasu: Vlasák.

Třetiny: 0:1, 0:0, 2:0.

Plzeň: Pöpperle – Jeřábek. Modrý, Benák, Hanzlík, Benda, O´Brien, Dresler, Mezei – Bomersback, Straka, Vlasák – Hvila, Kracík, Tvrdík – Stránský, Kovář, Matějovský – Dvořák, M. Heřman, Adamský. Trenér: Jelínek.

Kladno: Kopřiva – Toman, Kaberle, Mudroch, Šmach, Majeský, Dlouhý, od 21. navíc Trončinský – Tomajko, Patera, M. Procházka – Bílek, Čurilla, Bělohlav – Horna, Kalla, Tenkrát – Diviš, Frolík, Kuchler. Trenér: Müller.

Branky a nahrávky: 47. Vlasák (Bomersback, Benda), 48. Vlasák (tr. střílení) – 19. Šmach (Frolík). Rozhodčí: Jeřábek, Guth – Polák, Rittich. Vyloučení: 10:10, navíc Patera (KLA) os. trest 2×10 min. Bez využití. Diváků: 7576.