Už zněly první tóny státní hymny, když plzeňský kapitán Martin Straka nabádal na ledě malého klučíka v plzeňském dresu, aby chvíli postál. Nakonec ho pochvalně pohladil po hlavě. Také ve sportovním stánku pražské Sparty v úterý uctili dvacetileté výročí od sametové revoluce.

Druhým důvodem k oslavě pak byl dar od zástupců hráčské asociace NHL. Ti věnovali 75 kompletních výstrojí malým hokejistům z Plzně, Sparty a z Litvínova.

Sparta chtěla odčinit porážku z Plzně a navíc prodloužit šňůru čtyř vítězných utkání v řadě. Jenže lépe do utkání vstoupila plzeňští Indiáni. V 7. minutě je do vedení poslal útočník Petr Vampola. O deset minut později stihl využít početní výhodu Pavel Vostřák. „V první třetině jsme byli zaslouženě lepším týmem,“ hodnotil po utkání plzeňský kouč Marian Jelínek.

Po přestávce se ale Pražané probudili. Nejprve ve 29. minutě snížil kapitán David Výborný a ve 37. minutě vyrovnal Michal Broš. „Sparta se vzchopila, vyrovnala hru – a nájezdy jsou potom už vabank. Já můžu jen konstatovat, že jsme z osmi prodloužení sedm prohráli,“ vypočítával ještě Jelínek. „Samozřejmě to mrzí, protože kdybychom z nich urvali alespoň polovinu bodů, byli bychom v tabulce někde jinde.“

Utkání ve druhé třetině poznamenala i nepříjemná situace. V době, kdy Plzeň hrála čtyřminutovou přesilovku, byl za hru vysokou holí vyloučen plzeňský útočník Pavel Vostřák. Hokejku do obličeje Ondřeje Kratěny však namířil sparťanský obránce Jan Hanzlík. „Byla to moje hokejka, jenže mi do ní někdo z plzeňských strčil,“ bránil se Hanzlík. Asistent sparťanského kouče Miloš Holaň se v nepřehledné situaci neorientoval a spolu s trenérem Volkem vyjednal pro Vostřáka u rozhodčích čtyřminutový trest. „O tom, že to byla Hanzlíkova hokejka jsem nevěděl,“ tvrdil Holaň.

Plzeňští indiáni jsou přesto spokojeni. Do Prahy si přijeli alespoň pro bod a ten si také odvezli.

Sparta Praha – HC Plzeň 1929 3:2 po sn

Muž zápasu: Výborný. Třetiny: 0:2, 2:0, 0:0 - 0:0. Branky a nahrávky: 29. Výborný (Macholda), 37. Broš (Macholda, Netík), rozhodující nájezd Výborný- 7. Vampola (Bomersback), 17. Vostřák (Vlasák, Straka). Rozhodčí: Jebavý, Turčan – Rozílek, Pavlovič. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 6485.

Sparta: Chábera – Macholda, Jan Hanzlík, Gulaši, Vydarený, Vojta, Bolf – Kratěna, Broš, Koreis – Ton, D. Výborný, Hromas – Netík, Langhammer, Ručinský. Trenéři: Volek.

Plzeň: Pöpperle – Jeřábek, Jiří Hanzlík, Benák, Modrý, Benda, Dresler, Dobrovolný, O´Brien – Vostřák, Straka, Vlasák – Bomersback, Vampola, Tvrdík – Hvila, Jan Kovář, Adamský – Scofield, Heřman, Dvořák. Trenéři: Jelínek.