Krajská soutěž pokračovala devátým kolem. HC Stříbro 06 hostilo hokejisty HC Vipers. V dobře rozehraném utkání „nulašestka" propadla v druhé třetině. Vedení hostů nedokázala v závěrečné třetině otočit a nakonec prohrála 4:6.

Stříbrští vstoupili do utkání jak nejlépe mohli. Časomíra se poprvé zastavila na sedmnácti vteřinách a zásluhou kapitána Sasze vedli 1:0. Z vedení se domácí moc dlouho neradovali. Po necelých třech minutách bylo srovnáno. Další světlá chvilka „nulašestky" přišla v deváté minutě kdy se během dvaceti! vteřin trefili Holík a Velich – 3:1. Slibné, dvoubrankové vedení domácí neudrželi a ještě před přestávkou inkasovali z hole Konkola – 3:2.

V prostřední části střílel jen Vipers. Domácí nedokázali udržet bratrskou dvojici soupeře Petra a Jana Jindrovi, kteří prakticky rozhodli o výhře Vipers. Postarali se o otočení výsledku a vedení už udrželi až do závěrečného hvizdu.

„Ve vyrovnaném utkání měli hosté v sestavě bratry Jindry a ti byli v tomto měření sil rozdílovými hráči. My si vybrali slabší chvilku v prostřední třetině. Hosté šli do vedení a my už nedokázali s výsledkem něco udělat. Snahu klukům nelze upřít, bojovali, ale soupeř byl lepší hlavně v produktivitě. Už v sobotu máme šanci prohru odčinit," řekl k utkání trenér Stříbra Václav Kanta.

HC Stříbro 06 – HC Vipers 4:6
Třetiny: 3:2, 0:2, 1:2. Branky: 1. Sasz, 9. Holík, 9. Velich (Muzikář), 45. Muzikář – 3. P. Jindra, 13. Konkol (J, Jindra), 22. P. Jindra (J. Jindra), 25. Konkol (P. Jindra, J. Jindra), 25. P. Jindra (J. Jindra), 34. J. Jindra. Rozhodčí: Neuberger – Kučera, Vintr. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 7.

Stříbro 06: Kolena – Šaman, Jahoda, Macák, Holík, Křelovec, Rataj, F. Turek, Velich, Sasz, Matys, Polák, Muzikář.

Další utkání sehrají stříbrští hokejisté v sobotu, kdy se na zimním stadionu v Rokycanech utkají od 19.30 hodin s HC Strašice.