Seknička junior předvedl střelecký koncert

Plzeň - Krajská soutěž Plzeňského kraje v ledním hokeji.

24.2.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Poslední utkání základní části sehrála bezdružická Jiskra s posledním celkem soutěže HC Dolní Kamenice a zvítězila 5:3. V neúplné sestavě měla Jiskra hodně práce potvrdit roli favorita a jen zásluhou střelecké potence Sekničky juniora dokázala soupeře zdolat.

Utkání bylo od počátku neurovnané, plné nepřesností a chyb hráčů obou týmů. Větší aktivita byla na holích domácích, ale střely Kamínka ani Velicha změnu skóre neznamenaly. Na druhé straně si Harazim najel za obranu Kohoutů a Reis byl na jeho blafák krátký – 0:1. Tlak Jiskry zesiloval, ovšem nepřesná střelba a chyby v rozehrávce „nahrávaly“ hostům. Zmar dokumentovala i neúspěšná dvojnásobná přesilovka Kohoutů, ale stejně si při početní převaze vedla i Kamenice. Jiskra se dočkala až v závěru třetiny po akci mladšího Sekničky. Využil přesilovku a začal tak svůj střelecký koncert – 1:1.

Druhou třetinu začali Kohouti gólově. Přesnou přihrávku Sekničky jun. přetavil Petřina ve vedoucí branku Jiskry. Zdálo se, že domácí zvedají hlavy, ale po chybě obrany se dostal do brejku Mušla a zakončil – 2:2. Obě mužstva měla nadále velké problémy s kombinací a tak jedině individuální výkon Sekničky juniora zachraňoval Kohoutům roli favorita. Do vedení je poslal po solu, kdy projel celé kluziště a pod „víko“ nedal Novému v brance Kamenice šanci – 3:2. Dvougólové vedení domácích přišlo hned v úvodu poslední třetiny a nebyl to nikdo jiný než Seknička junior, kdo prostřelil Nového – 4:2. Také na další brance Jiskry se „podílel“ mladší Seknička, který si odpykával dvouminutový trest a přesilovku hosté využili Mušlem – 4:3.

Hosty kontaktní branka povzbudila a Kohouti se začali o vítězství strachovat. Naštěstí domácí měli v týmu Sekničku, jenž svou čtvrtou brankou, tentokrát v oslabení, rozhodl o konečném výsledku 5:3.

„Poslední zápas se nám nepovedl. I když jsme vyhráli, s předvedeným výkonem spokojeni být nemůžeme. Takto bychom v play off neuspěli. Věřím, že se podobný výkon už nebude opakovat. Malou omluvou snad může být nekompletní sestava. Na druhou stranu musím pochválit mladého Sekničku, který byl u všech pěti branek a prakticky sám rozhodl zápas,“ řekl k utkání vedoucí Jiskry Petr Kalista a dodal: „Teď už jen budeme čekat na dohrávky, které nám určí soupeře pro nadstavbovou část sezony. Ta startuje začátkem března.“

J. Bezdružice – D. Kamenice 5:3

Třetiny: 1:1, 2:1, 2:1. Branky: Seknička ml. 4, Petřina – Mušla 2, Harazim. Diváci: 15.

Jiskra: Reiss (Kocourek) – Velich, Semerád – Vacata, Řezníček – Houdek. Koutný, Kamínek – Seknička ml. Seknička st. Mojžíšek – Petřina, Cvrček.