Na domácím ledě hostili žáci HC Tachov/HC M. Lázně 4. a 5. třídy družstva Baníku Sokolov. Čtvrťáci chtěli odčinit svou porážku od tohoto soupeře z druhého kola soutěže a do utkání nastoupili s odhodláním vylepšit bilanci s těžkým protivníkem. Utkání bylo od samého začátku velice zajímavé a rodiče hráčů a ostatní diváci si mohli užívat pohlednou hru. Tachovští vyvíjeli silný tlak na soupeře, ale tento byl dlouhou dobu výborně podporován výkonem svého brankáře. Hosté se nakonec ujali vedení a až z brejku srovnal na konečných 1:1 Tomáš Fišer. Utkání tedy skončilo remízou a došlo ke spravedlivému dělení bodů. Další utkání se Sokolovem už jistě čtvrťáci zakončí vítězstvím. Družstvo hrálo pod vedením trenérů Živného a Contose ve složení Baetge, Špírek – Eichler, Tomek M., Tomek D., Klejna, Petrů, Fišer, Bartoš, Berka, Šilhan, Tomáš, Černý, Mertl, Koch. Družstvo páté třídy sobotním utkáním vylepšilo svou bilanci se soupeřem ze Sokolova na dvě vítězství. Jednou z nejvýraznějších postav utkání byl Baetge, který zaznamenal tři branky a jednu asistenci. Od první minuty se hrál bojovný hokej.

Výhodou domácích hráčů na začátku byla špatná forma sokolovského brankáře, který za sebou ze tří střel inkasoval tři branky. Po první třetině hry se odcházelo do kabin za příznivého stavu 3:0. Začátek druhé třetiny se více vyvedl hostům a domácí hráči byli pod tlakem. Výsledkem bylo vstřelení branky sokolovskou první pětkou. Ve třetí části hry se hostům podařilo po zbytečných chybách obrany vyrovnat stav utkání. Hráči společného domácího družstva Tachova a Mariánských Lázní však dál bojovali a dvěma brankami dotáhli utkání do vítězného konce.

Sehraná trenérská dvojice ve stejném složení jako u družstva čtvrté třídy měla k dispozici následující hráče: Krasanovský – Bartoš, Roth, Baetge, Pěnkava, Dulovec, Kysilka, Studnička, Moucha, Dušek, Šmejkal, Báča. Už druhou sezonu se ukazuje, že sloučení žákovských družstev Tachova s družstvy HC Mariánské Lázně.cz bylo správným krokem k výchově mladých hokejistů na kvalitní úrovni. Hlavně v letošní sezoně se čtvrťáci i páťáci pohybují v horní polovině tabulky a jsou pro některé větší kluby „nepříjemným“ překvapením. Kromě vedení klubů je největší díl kvalitní práce na straně zkušených trenérů Živného a Contose. Činnost družstev by nebyla možná bez dobré práce vedoucích.