Krajská soutěž skupiny C Plzeňského kraje v ledním hokeji má odehranou první polovinu soutěže. Dva celky z Tachovska skončily v první polovině tabulky, když Bezdružičtí i Stříbro 06 svá poslední utkání vyhráli.

K poslednímu vystoupení první poloviny soutěže zajížděli bezdružičtí Kohouti do Rokycan na led soupeře z Příkosic. Dosavadní vzájemná utkání byla vždy vyrovnaná a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Domácí zaskočili Kohouty hned úvodu. Běžela patnáctá vteřina a nejlepší hráč domácích Ballej poprvé překonal Reise – 1:0. Kohouty obdržená branka „nakopla“ a kanonýr Bottcher během pěti minut dvěma trefami otočil skóre – 1:2. Pak se nezaviněně zranil Martin Velich a musel ze zápasu odstoupit. Přeskupená sestava Kohoutů si vedla dobře a kapitán Seknička starší po pěkné akci celého útoku zvýšil před koncem třetiny vedení Jiskry na 3:1. Jak domácí třetinu začali, tak ji také zakončili. Pět vteřin před sirénou prostřelil Reise opět Balej - 2:3.

I ve druhé třetině se hrál dobrý hokej. Kohouti měli mírnou převahu, ale domácí hrozili rychlými kontry hlavně Balejem. Pozorný Reis si však s jeho nájezdy vždy poradil. Naproti tomu Muller v brance domácích kapituloval v závěru třetiny po střele Sekničky mladšího – 4:2.

Do poslední třetiny šli hosté s dvoubrankovým vedením. To však záhy vzalo za své, když domácí bleskově využili přesilovku. Kontaktní branku nadvakrát vsítil nekrytý Balej a výsledek byl znovu na vážkách. Domácí mohutně útočili a Reis se měl co ohánět. Naštěstí Petřina vymetl pavučinu v Mullerově kleci a získal Kohoutům opět dvoubrankový náskok – 3:5. Drama však pokračovalo a pět minut před koncem střelecky disponovaný Balej snížil na rozdíl jediné branky – 4:5. Tentokrát však už Jiskra nedovolila, tak jako v posledním vzájemném zápase, vyrovnání.

„Konečně jsme dovedli zápas s Příkosicemi do vítězného konce. V minulé sezoně jsme vítězství ztratili vždy v závěru. Tentokrát musím kluky pochválit za bojovnost až do posledních vteřin. Důležité pro konečný výsledek bylo, že jsme pokaždé odskočili na dvě branky. Citelná je pro nás ztráta M. Velicha. Všichni věříme, že se na led brzo vrátí,“ řekl k utkání vedoucí Jiskry Petr Kalista a dodal: „Chtěl bych fanoušky pozvat na odložené utkání s HC Panasonic Plzeň, které se hraje 30. prosince od 19.30 hodin v Kooperativě areně.“

Č. Příkosice – J. Bezdružice 4:5 Třetiny: 2:3, 0:1, 2:1. Branky: Bottcher 2, Seknička st., Seknička ml., Petřina. Vyloučení: 3:4. Diváci: 15.

Jiskra: Reis (Kocourek) - M. Velich, Semerád - Horna, Šmat - Boček, Bottcher, Daliman - Seknička ml., Seknička st., Mojžíšek - Petřina, Martin Kalista.

Stříbrská „nulašestka“ nezůstala pozadu a v utkání s mužstvem Handball 2003 slavila výhru. V dramatickém utkání se o výhře našeho zástupce rozhodlo v poslední třetině. Střelecky se zaskvěl Sasz, který dal hattrick.

HC Handball 2003 - HC Stříbro 06 5:8 Třetiny: 2:2, 2:2, 1:4. Branky: Sasz 3, Turek J. 2, Hrad 2, Velich. Diváci: 10.

Stříbro 06: Kolena, Šaman - Krištofovič, Macák, Křelovec, Rataj, F. Turek, Velich, Hrad, J. Turek, Průša, Sasz, Muzikář, Matys, Polák, Kanta, Petr Pavel.