Tachov postoupil do finále

Rokycany - Hokej: V play off Krajské soutěže elitní skupiny remizoval náš zástupce v Rokycanech 1:1.

10.4.2016

Po úterní kontumaci prvního semifinále play off Krajské soutěže v ledním hokeji ve prospěch HC Tachov se ve čtvrtek hrála odveta na stadionu v Rokycanech. Domácí SKP Rokycany se snažil vynutit si trestná střílení, ale k tomu potřeboval zvítězit. Tachované uhráli cennou remízu 1:1 a ta jim zajistila postup do finále.

„Rokycanští nic nevzdali a po úterním „extempore", kdy nepřijeli k první zápasu semifinále do Tachova, na domácím ledě bojovali jako lvi. Od úvodních minut se hrál hokej s velkým nasazením, typický pro play off," poznamenal manažer HC Tachov Petr Vrána.
Hostům vyšel vstup do utkání a v osmé minutě se trefil Schicker, když se objevil zcela sám před brankářem Holým a skóroval. Nikdo nemohl tušit, že to byl poslední gól Tachova v tomto utkání a bude stačit na postup. „Oba gólmani se překonávali. Pochytali šance na obou stranách.

Po první třetině jsme měli na počet příležitostí vyhrávat více než 1:0," posteskl si nad neproměněnými šancemi manažer hostů. Mírná převaha Tachovanů další branku nepřinesla, na druhém brankovišti stál výborný Hliboký a tak byl stav po první třetině příznivější pro hosty.

Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil, navrch měl Tachov, ovšem domácí využívali každé příležitosti k ohrožení branky soupeře. Do konce druhé třetiny chyběly necelé čtyři minuty a Koukolík srovnal na 1:1. Tento stav ještě stačil hostům k postupu do finále play off.

V poslední třetině měli navrch domácí, kteří se snažili otočit zápas na svou stranu a vynutit si trestná střílení. Hliboký byl ale k nepřekonání a puk za záda nepustil ani v závěrečné power play Rokycan.

„Byl to typický zápas play off. Hrálo se dost tvrdě, s velkým zápalem a my jsme samozřejmě rádi, že ho zvládli a postupujeme, to byl náš cíl. Všichni hráči zápas odmakali, ovšem nedá mě abych nevyzdvihl výkon gólmana Hlibokého," řekl k utkání tachovský manažer.

SKP Rokycany – HC Tachov 1:1
Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0. Branky: 27. Koukolík – 8. Schicker. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 44.

Tachov: Hliboký – Bolonin, Hřebík, Vávra, Malý, Martinec, Poustka, Dlouhý, Šimůnek, Schicker, Jirků, Čadek, Báča. Trenér: M. Brzobohatý.

10.4.2016 VSTUP DO DISKUSE

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.