V pražské O2 Areně se nehrálo jen o tři body. „Pro nás je hlavním mottem udržet si odstup od sedmého místa. A na něm je právě Slavie,“ říkal ještě před utkáním Marian Jelínek, kouč plzeňských hokejistů.

V zápase 33. kola hokejové extraligy Slavia hostila Plzeň. Tři body však putovaly z Prahy do Plzně, domácí prohráli 5:7.

Kouč Jelínek před duelem vyhlásil: „Nechceme jet domů s prázdnou a nechceme jim nechat další body.“ Slavia totiž v předchozích dvou vzájemných zápasech vyhrála, Plzeň si urvala jen bod.

V neděli chtěli hosté tuto bilanci změnit. A rázně si šli za svým, i když do utkání vstoupili lépe domácí, kteří skórovali v 5. minutě trefou Karola Slobody.

Jenže pak už úřadovala Plzeň. Hlavním strůjcem jejího vítězství se stal útočník Petr Vampola. Připsal si nejrychlejší hattrick v letošní sezoně, tři branky vstřelil do slávistické branky za 7 minut a 12 vteřin. Navíc přidal dvě asistence.

Utkání rozhodla druhá třetina, kdy Západočeši nasázeli domácím čtyři góly. Slavia se sice za stavu 1:4 nadechla k odporu a dvěma rychlými góly se dostala do hry, jenže potom Plzeň znovu udeřila. I když k hattricku se nakonec dopracoval i slávistický útočník Michal Vondrka.

Nepomohla ani gólmanská výměna. Po čtvrté brance odešel z domácí svatyně Zdeněk Orct a nastoupil Stanislav Neruda. Ani jemu se ale nedařilo, i on inkasoval třikrát.

Plzeň díky výhře prodloužila sérii vítězných utkání na osm a kapitán Martin Straka zase pošestnácté za sebou bodoval. Naopak Slavia z posledních devíti utkání na domácím ledu posedmé prohrála.

O parádní atmosféru se postarali především fanoušci hostů, kterých bylo ve vysočanské areně minimálně rovnocenně jako těch domácích, ne – li víc. I proto si hned v úvodu nedělního duelu neodpustili ironickou poznámku na adresu domácího kotle. Ten pozdravili hláškou: „Zdravíme hosty.“

Slavia – Plzeň 5:7 ( 1:2, 2:4, 2:1)

Muž zápasu: Vampola. Branky a nahrávky: 5. Sloboda (Vondrka, Červenka), 26. Vondrka (Kůrka, Červenka), 28. Vondrka (Červenka), 51. Hruška (Beránek, Drtina), 56. Vondrka (Červenka) – 14. Vampola (Vlasák). 20. Vampola, 21. Vampola (Modrý). 25. Vostřák (Dvořák, Straka), 29. Dresler (Vampola Adamský). 32. Benda (Hanzlík, Vampola), 23. Stránský. Rozhodčí: Jebavý, Kubeš – Rozílek, Lhotský. Vyloučení: 6:7 + Modrý 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci:7369.

Slavia: Orct - Drtina, Kadlec, Kolařík, Roth, Sloboda, Špelda, Žižka – Beránek, Čermák, Červenka, Doležal, Havel, Hruška, Jelínek, Kůrka, Růžička, Sklenář, Tomica, Vondrka. Trenér: Růžička.

Plzeň: Pöpperle – Benák, Benda, Dobrovolný, Dresler, Modrý, O'Brien – Adamský, Bomersback, Dvořák, Heřman, Hvila, Kovář, Scofield, Straka, Stránský, Vampola, Vlasák, Vostřák. Trenér: Jelínek.