Výhru Jiskry pečetil Kamínek

Plzeň - Lední hokej: V přímém souboji  o postup do play off  HC Kaznějov B s J. Bezdružice neuspěl.

28.2.2013

Veledůležité utkání s HC Kaznějov B hokejisté J. Bezdružice v Krajské soutěži skupiny C vyhráli 4:2 a zahrají si play off. Výsledek posledního  utkání  však byl dlouho na vážkách a až závěrečná třetina rozhodla o zaslouženém vítězství bezdružických Kohoutů.

Utkání bylo kdo z koho, protože to byl přímý souboj o postup do vyřazovacích bojů.  Domácím stačila i remíza, ale hosté museli získat body dva. Od začátku zápasu měla navrch Jiskra. Šance Kamínka, Sekničky, Kalisty, Cvrčka i Zwettlera pochytal vynikající Bouček. Kohouti nevyužili ani tři přesilovky.

„Hosté se nezmohli skoro na nic a tak se Reis v naší brance nudil. Podobný průběh měla i následující  třetina. My tlačili a několikrát uzavřeli Kaznějov v jeho třetině. Jenže  gól ne a ne přijít. Opět Seknička, Kamínek ani  Lacman  se z blízka neprosadili. Bouček vychytal  i nájezdy  Kalisty, Zwettlera a zlikvidoval i bomby od modré Horny a Řezníčka. A tak přišla rána na druhé straně," popsal průběh části zápasu vedoucí Bezdružic Petr Kalista. Ve slušně hraném utkání šli v závěru třetiny do vedení hosté, kteří využili přesilovku, Reise překonal  Ježek – 0:1.  Domácí byli po inkasované brance hodně dole. Obránci pak nechali  několikrát vyniknout Reise, zvláště při  sólu Silovského. „Ještě, že přišel závěrečný klakson," zdůraznil vedoucí Jiskry, který se mohl po přestávce radovat.

Úvod poslední třetiny zahráli Kohouti jako ze sna. První atak domácích a Kamínek konečně překonal Boučka – 1:1. Další střídání a Bouček lovil puk podruhé. Lacman  využil  zaváhání kaznějovské obrany a  poslal Kohouty do vedení – 2:1. „My se vezli na vítězné vlně a po krásné kombinaci  Kamínek – Seknička -Koutný posledně jmenovaný dával do prázdné branky na 3:1," rozplýval se bafuňář Jiskry. Vypadalo to že je hotovo. Hosté se  však zvedli a začali zle dotírat na Reisovu svatyni. Ten ale držel akci Bezdružic hodně vysoko. Poslední šanci dostali hosté při zbytečném vyloučení  Vacaty za vyhozený  puk. Přesilovku tři minuty před koncem zápasu hosté využili Trnkou – 3:2. Dramatickou koncovku ukončil Kamínek, který trefil při power play prázdnou branku hostů – 4:2.

„Situace v tabulce vrátila šance na postup do play off opět na naše hokejky. Nevzdali jsme to i přes nepříznivý vývoj a kluci dotáhli zápas i postup do úspěšného konce. V kritických chvílích nás podržel  Reis, ale za bojovnost zaslouží pochvalu všichni hráči," neskrýval radost Kalista.
J. Bezdružice  –  HC Kaznějov B  4:2 (0:0, 0:1, 4:1).
Branky: 31. Kamínek (Houdek), 32. Lacman (Houdek), 39. Koutný (Štengl, Kamínek), 45. Kamínek  – 3. Ježek (Korvas), 44. Trnka. Rozhodčí: Lokajíček –  Jelínek, Kosnar. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 14.
Jiskra: Reis – Semerád, Horna, Koutný, Vacata, Řezníček, Seknička, Kalista, Kamínek, Houdek, Lacman, Petřina, Cvrček, Zwettler.

28.2.2013 VSTUP DO DISKUSE

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.