VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

7.9.2012

V Konstantinových Lázních bude poslední hudební akce pod širým nebem

Konstantinovy Lázně – Jediné lázeňské město na Tachovsku je známo svým bohatým kulturním životem, především nejrůznějšími hudebními akcemi.

2.9.2012

Nad fotografiemi se musíte zamyslet, říká autor výstavy

Tachov – Tachovská knihovna hostí od soboty výstavu amatérského fotografa a výtvarníka Jana Picku. Nese název Stromoví – fotoví. „Nejsou to vyloženě krajinky, ale jde o přírodní tématiku s ekologickým a filozofickým podtextem," představil.

2.9.2012

Doufáme, že se akce bude lidem líbit

Tachov – Na tachovském koupališti se konal první ročník rock metalového festivalu s názvem Ještě jeden fest. Na akci vystoupilo devět kapel a návštěvnost čítala přes sto účastníků. Hlavními organizátory jsou Viktor Pavlík a František Matoušek z Tachova."

2.9.2012

Klienti připravili pro Báru Zemanovou vystoupení a opékání buřtů

Milíře – V ústavu sociální péče se v pátek odpoledne uskutečnila již tradiční akce Loučení s létem. I když bylo mírně deštivé počasí, na akci se sešly desítky lidí. A to jak klientů samotného ústavu, tak kamarádů a místních obyvatel z Milířů a širokého okolí.

2.9.2012

Jízdárnu zkrášlily květy

Světce – Jízdárnu ve Světcích v sobotu oživila výstava květin. Bylo jich tu přes tři stovky a podle ohlasů návštěvníků byla akce povedená.

30.8.2012

Borský zámek nabízí ojedinělou výstavu

Bor – V pořadí již čtvrtým místem, kde si budou moci návštěvníci prohlédnout zcela ojedinělou a mimořádnou výstavu s tematikou fantasy, nazvanou Vzdálené dimenze 2012, bude zámek Bor.

20.8.2012

OBRAZEM: Zámek se na čas proměnil, stala se z něj výstavní síň

Chodová Planá – Nepřístupný zámek v Chodové Plané získal zcela novou tvář. Alespoň uvnitř. Na týden jsou jeho komnaty proměněny ve výstavní síně děl osmi autorů.

20.8.2012

Festival Zvuky léta přilákal tisíc posluchačů

Tachov – Tachovská Minerálka se v sobotu opět stala dějištěm hudebního festivalu Zvuky léta. Několik interpretů si zde od pátku do neděle poslechlo zhruba tisíc posluchačů. „Největší mazec," pochválila hudební vystoupení šestnáctiletá Marie Brůžková. „Asi největším frajerem byl Xavier Baumaxa," zmínila.

19.8.2012

Zvuky léta přilákaly zhruba tisíc lidí

Tachov – Hudební festival Zvuky léta, který volně navazuje na tradici festivalu Lastbell, se konal o víkendu na tachovské Minerálce. Od pátku do neděle přišla zhruba tisícovka lidí.

16.8.2012

O závěr se postarají západočeští symfonici

Kladruby – Hudební festival Kladrubské léto, jehož je Tachovský deník mediálním partnerem, dospěl do svého finále. V sobotu se uskuteční letošní závěrečný koncert festivalu, při kterém v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie zahraje Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně.

15.8.2012

Minerálku rozezvučí festival Zvuky léta

Tachov – Multižánrový letní hudební festival Zvuky léta se uskuteční tento pátek a sobotu v areálu Na Minerálce v Tachově. Festival pořádá občanské sdružení PrvníPěší.cz ve spolupráci se skupinou Embrio.

12.8.2012

Demeterové tleskalo publikum ve stoje

Kladruby – Světově uznávanou houslovou virtuózku Gabrielu Demeterovou pozvali organizátoři na sobotní koncert festivalu Kladrubské léto. Koncert se uskutečnil v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie.

AKTUALIZOVÁNO
12.8.2012

Tachov čekají o víkendu Husitské slavnosti

Tachov – /PROGRAM SLAVNOSTÍ/ Od slavné bitvy u Tachova uplynulo letos už 585 let. A to je důvodem, aby se v Tachově uskutečnily, jako každých pět let, Husitské slavnosti.

12.8.2012

Struna byla letos jubilejní

Konstantinovy Lázně – Deset pomyslných zářezů už v kulturní historii obce vyhloubil festival Lázeňská struna, který se v pátek a v sobotu uskutečnil v Konstantinových Lázních.

9.8.2012

Kladrubské léto přivítá hvězdu Demeterovou

Kladruby – Umělkyni, která je označována jako Hvězda třetího tisíciletí, uvidí a uslyší publikum třetího koncertu festivalu Kladrubské léto, který se koná v sobotu od 15 hodin v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladrubech.

7.8.2012

Uprostřed luk vystoupil herec Dušek

Dolní Polžice – Bílý stan (zvaný Šapito) postavený uprostřed luk v rámci festivalu Krajina žije nedaleko Dolních Polžic hostil v pondělí večer představení herce Jaroslava Duška Čtyři dohody.

5.8.2012

Pokračoval cyklus koncertů

Kladruby – Kladrubské léto pokračovalo v sobotu druhým koncertem. Jeho protagonistou byl kytarový virtuóz Lubomír Brabec. Vystoupila i sopranistka Štěpánka Heřmánková a na trubku pikola zahrál Miroslav Laštovka.

2.8.2012

V Kladrubech bude koncertovat L. Brabec

Kladruby – Lubomír Brabec a Consortium Pragense se Štěpánkou Heřmánkovou (soprán) a Miroslavem Laštovkou (trubka pikola) vystoupí v sobotu 4. srpna od 15 hodin v klášterním kostele v Kladrubech na druhém koncertu letošního ročníku festivalu Kladrubské léto.

2.8.2012

Herci i neherci připravují
 na sobotu lesní divadlo

Dolní Polžice – Přípravám divadelního představení v přírodě a učení hereckých technik se věnují dobrovolníci, kteří se od středy zúčastňují letního uměleckého kurzu u Dolních Polžic.

30.7.2012

Lázně hostí hudební festival

Konstantinovy Lázně – Podesáté se letos sejdou příznivci country a folku do Konstantinových Lázní. od pátku se zde bude konat dvoudenní hudební festival Lázeňská struna.

29.7.2012

Ještě jednu, žádalo publikum přídavek za každou kapelou

Planá – Už pošesté se plánské koupaliště proměnilo v hudební arénu, kde si dveře podávaly kapely různých žánrů. Konal se tradiční hudební festival Plánský Koupák. Celý areál se postupně plnil lidmi, vrchol ale přišel večer, kdy na pódiu vystoupil Dalibor Janda se svou dcerou Jiřinou Annou.

29.7.2012

Dílo v Otíně zřejmě zůstane

Otín – Otínský kostel Jména Panny Marie ožívá. Nově v něm vystavuje své umělecké dílo dvaadvacetiletá Štěpánka Kotková, studentka třetího ročníku sochařství na Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni. Tři abstraktní objekty vytvořila v rámci své bakalářské práce. „Dostali jsme tři možnosti, vybrala jsem si téma Má mysl," sdělila nám umělkyně nedávno.

29.7.2012

Sraz Maluchů přilákal sedmnáctku jezdců

Sycherák – Kemp na Sycheráku o víkendu patřil příznivcům malých Fiatů 126p, lidově řečeným Maluch. Na sraz přijelo sedmáct jezdců z celé republiky. A pozor, nepřijeli jen se sériovými kousky. Jeden měl dokonce karosérii pick-up a další byly takzvaně „vytuněné".

29.7.2012

Kelti se v sobotu usadili v Ostrově u Stříbra

Ostrov u Stříbra – V pořadí už 4. ročník festivalu keltské kultury, nazvaný Lughnasad, se konal v sobotu 28. července v Ostrově u Stříbra. Návštěvníci mohli zhlédnout pravý keltský, tanec, divadlo.

26.7.2012

O úvod festivalu se postará Aleš Bárta

Kladruby – Úvodním koncertem zahajuje v sobotu odpoledne další ročník letního festivalu koncertů vážné hudby Kladrubské léto. Všechny čtyři koncerty bude jako obvykle hostit Santiniho klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie.

24.7.2012

Kladrubské léto nabídne čtyři koncerty v klášterním kostele

Kladruby – Tradičně čtyři sobotní odpolední koncertu v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie nabídne festival Kladrubské léto, který začíná právě v sobotu 28. července.

17.7.2012

Přípravy plánského festivalu Koupák jdou do finále

Planá – Přípravy plánského multižánrového hudebního festivalu Koupák vrcholí. Pořadatelská agentura Erion v čele s Jiřím Fejtem už dolaďuje jen detaily.

16.7.2012

Umělci vytvoří divadlo v lesní krajině

Dolní Polžice – K Dolním Polžicím se chystají herci, tanečníci, hudebníci i lidé bez zkušeností z uměleckého světa. Během několika dní zde chtějí připravit představení inspirované místní krajinou. Na pětidenní workshop je možné se přihlásit ještě teď.

16.7.2012

Vystoupili The Beatles, Jimi Hendrix nebo Queenie

Konstantinovy Lázně – Lázeňské městečko patřilo v sobotu hudebním hvězdám. Vystoupily zde Claymore, Jimi Hendrix, The Beatles, Kiss nebo Queenie. Ano, tušíte správně.

14.7.2012

Slavnosti nás provedou historií od Vikingů po baroko

Bor – Na nádvoří zámku v Boru se uskuteční devátý ročník Zámeckých historických slavností. Tradiční program se odehrává zcela v historickém duchu, od všech vystoupení až po jarmark a prohlídky zámku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení